35-latek dachował w rowie – miał ponad 2 promile

0

W niedzielę (20 grudnia), tuż przed godziną 12.00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Białej w trakcie patrolu rejonu służbowego na trasie Ligota Bialska – Górka Prudnicka zauważył leżący w rowie samochód.

Według ustaleń, kierujący osobowym peugeotem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Świadkowie pomogli mu wydostać się z samochodu.

Jak się okazało autem kierował 35-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego. Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu z ust. Wezwani na miejsce policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że 35-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.

Teraz mieszkańcowi Pomorza grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.


PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. (źródło: KPP Prudnik)

(fot. KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here