Emerytury i renty jeszcze przed świętami

0
(fot. Andrzej Dereń)

W czwartek, 24 grudnia nieczynna będzie sala obsługi klientów w Inspektoracie ZUS w Prudniku. Za to wcześniej wypłacone będą emerytury i renty.

Zgodnie z Kodeksem Pracy, 24 grudnia pracownicy ZUS w Prudniku odbierają dzień wolny za święto przypadające w sobotę 26 grudnia. Tego dnia, zawieszona będzie bezpośrednia obsługa klientów nie tylko w placówce ZUS
w Prudniku, ale też w pozostałych jednostkach Zakładu na Opolszczyźnie. Ponadto przerwę w pracy będzie miało Centrum Obsługi Telefonicznej, za to do dyspozycji klientów bez przerwy jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Pod numerem telefonu 22 11 22 111, non stop będą dostępni konsultanci w sprawach Polskiego Bonu Turystycznego.

ZUS informuje jednocześnie, że osobom, którym termin płatności emerytur i rent przypada na 25 dzień miesiąca – co w grudniu zbiega się z pierwszym dniem świątecznym – Zakład wypłaci świadczenia wcześniej. W poniedziałek 21 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, dla osób, którym świadczenie dostarcza listonosz, a przelewy na rachunki bankowe emerytów i rencistów zostaną zrealizowane w środę 23 grudnia – informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here