Nie żyje Piotr Machalica: Dwa lata temu był w Prudniku

2

Krystyna Janda poinformowała o śmierci 65-letniego Piotra Machalicy, znanego polskiego aktora.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. (…) Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem – napisała Janda.

Artysta występowała na scenach teatrów oraz w filmie. Znamy go z takich produkcji jak: „Trzy kolory: Biały”, „Sztuka kochania”, „Krótki film o miłości”, „Złoto dezerterów”, „Dzień świra”, czy „Jaga”. Nie stronił też od śpiewu.

Piotr Machalica i Lech Majewski w ogrodzie willi Fränkla w Prudniku (fot. Andrzej Dereń)

Machalica był w Prudniku 19 października 2018 roku przy okazji zdjęć do filmu „Brigitte Bardot cudowna” w reżyserii Lecha Majewskiego. Zagra tam rolę profesora De Louri. Filmowcy skorzystali z wnętrz willi Hermanna Fränkla – Prudnickiego Ośrodka Kultury. Byli również w Mosznej. Premiera filmu planowana jest w 2021 r.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobry aktor, świetny głos. Na ekranie będzie żył wiecznie. Z ciekawością czekam na nowy film Majewskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here