Inwestor chce zbudować w Prudniku park handlowy

10

Podczas odbywającej się właśnie konferencji prasowej z udziałem burmistrza Grzegorza Zawiślaka przedstawiciel prywatnego inwestora – MW Invest Group – zapowiedział powstanie parku handlowego przy ul. Skowrońskiego w Prudniku. (10 grudnia)

Obiekt ma być zbudowany w sąsiedztwie pasażu „Czerwona Torebka” i sklepu „Biedronka” (skrzyżowanie ulic – Podgórnej i Sybiraków). Kompleks z 11 lokalami handlowo-usługowymi będzie się mieścił w trzech budynkach. Jego powierzchnia to 6250 m kw. Teren będzie wyposażony w 190 miejsc parkingowych. Koszt inwestycji to ok. 40 mln zł. Budowa miałaby ruszyć w marcu, a jej finał planowany jest na przełomie 2021 i 2022 r.

To już trzecie podejście w ciągu ostatnich lat do budowy galerii i parków handlowych w Prudniku i okolicy. Wcześniejsze zapowiedzi prywatnych inwestycji dotyczyły terenów byłych zakładów „Frotex” przy ul. Nyskiej oraz obszaru w Lubrzy przy Rondzie im. Stanisława Szozdy.

10 KOMENTARZE

 1. W NYSIE to nawet na Rynku zbudowali pasaż handlowy. To w Prudniku też już najwyższy czas. Koncepcja bardzo słuszna. Czas już wyjść z Głębokiego PRLu w tym mieście. Taka galeria to nowe miejsca pracy, nowe możliwości.Jestem za wszelkimi inwestycjami tego typu.

 2. Pół miasta pustych lokali, sama czerwona torebka też świeci pustkami a chcą budować wielki pasaż? Dla kogo niby? Miejsca pracy? Dla ekip remontowych co najwyżej, które będą zmieniać wystrój tych lokali po każdym kolejnym bankrucie

  • Dla takiej baby jak ty zbuduja pasaż żebyś nie musiała przepłacać u lokalnych prudnickich kupców którzy tak windują ceny że w Warszawie taniej 🙂

   • Zgadzam sie strasznie drogo w Prudniku. O paliwach nie wspomne. Najwieksza bieda w opolskim to Prudnik. A ceny niewspolmierne do zarobkow

    • Największa bieda bo takich mieliśmy włodarzy którzy inwestowali w pomniki. Zamiast rozwijać miasto jak np. Nysę to zostaliśmy miasteczkiem emerytów z super nowoczesnym basen dla emerytów i w dodatku bez atrakcji. Nie wspomne kto klepną taki kulawy projekt nowego basenu na którym nawet widowni nie ma dla dzieci i rodziców. Jak taka trefna inwestycja ma przynosic zyski?

 3. Chłop, zgadzam się w zupełności. Część komentujących prudniczan traktuje miasto jak jakąś trumnę, gdzie trzeba pielęgnować te skromne biznesy, które jeszcze są (najlepiej do emerytury ich właścicieli), a jak coś nowego to takie wymagania się pojawiają, jakby tu była co najmniej Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here