Kolejny tragiczny wypadek przy rondzie

7

Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować pieszego, który potrącony został przez samochód ciężarowy na przejściu przy Rondzie im. Żołnierzy Wyklętych od strony ul. Powstańców Śl. W Prudniku.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.00.

– Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego kierujący samochodem ciężarowym potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych starszego mężczyznę – informuje prudnicka policja. – Niestety pomimo podjętej natychmiastowej akcji reanimacyjnej 78-latek zmarł. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Sytuację komentował świadek zdarzenia: – Kierowca czekał, żeby wjechać na rondo. Starszy pan wszedł mu zaraz przed maskę w martwym polu, kierowca ciężarówki nie spojrzał w lustro, by sprawdzić, czy przed maskę ktoś mu nie wszedł i ruszył. Dopiero, gdy ktoś zatrąbił i ja z dziewczyną zaczęliśmy mu wymachiwać i krzyczeć, to się zorientował, że coś jest nie tak. Wybiegł, złapał się za głowę, zaczął wyklinać, że nie widział i wtedy, gdy krzyczeliśmy by zjechał z niego, to w panice wskoczył za kółko i zjechał z mężczyzny.

Przez kilkadziesiąt minut dojazd do ronda od strony Opola był zablokowany.

Policja pod nadzorem prokuratora bada przyczyny tragicznego wypadku. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (lądował na parkingu „Kauflanda”).

W tym miejscu doszło już do kilku podobnych zdarzeń, również ze skutkiem śmiertelnym i z udziałem tirów. Poprawa bezpieczeństwa w tym najruchliwszym skrzyżowaniu w Prudniku nastąpiłaby wraz z powstaniem wschodniej obwodnicy miasta.

7 KOMENTARZE

  1. Współczucia dla kierowcy. I tak będą na nim psy wieszać. Piesi w Pl nie mają za grosz wyobraźni z zagrożenia…. Trzymaj się chłopie.

    • Zgaszam się z Tobą. w UK dla takich bez wyobraźni na pasach wymalowany jest napis „PATRZ W LEWO CZY TAM W PRAWO u nich”. To już trzeci taki wypadek w Prudniku a drugi w tym samym miejscu. Zamiast nauki obsługi komputera dla dziadków powinno się ich szkolić z zasad bezpiecznego przechodzenia czy jazdy rowerem. Bardzo mnie irytuje jako kierowcę gdy jedzie przede mną starsza osoba na rowerze …. to wiem wtedy,że zaraz wykona MANEWR ZSIADKI Z ROWERU WPROST NA JEZDNIĘ POD KOŁA!!!!!! TO bardzo POPULARNY MANEWR wśród starszych ludzi.

  2. Prudniczanie glupieja na punkcie sensacji, wczoraj „gapiow” bylo wielu, stali do konca akcji na rondzie, telefony sie zajaraly!!

  3. To prawda, wstydźcie sie ludzie bo jak trzeba pomóc to wtedy nie ma nikogo ale jak coś sie dzieje to szukacie sensacji i sie patrzycie na ludzką krzywdę, wstydźcie sie !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here