Potrzebni wolontariusze!

1

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku poszukuje wolontariuszy, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej.

Prośbę w tej sprawie wystosowała do urzędów, organizacji pozarządowych, klubów sportowych, placówek medycznych, parafii i klasztorów kierownik PCPR Jolanta Barska. Apel ma związek z szybko rozprzestrzeniającą się epidemią oraz coraz bardziej dającymi się we znaki problemami personalnymi placówek opiekuńczych (zachorowania lub kwarantanna). Służby państwowe i samorządy zdają sobie sprawę, że wizja sytuacji, gdy przy chorych i niedołężnych zabraknie opieki, nie jest nierealna.

Informacje o osobach, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów można zgłaszać telefonicznie (77 436 91 25), osobiście (PCPR – ul. Kościuszki 55a) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: biuropodawcze@pcpr-pruidnik.pl.

1 KOMENTARZ

  1. Kierownik PCPR interweniuje teraz w sprawie wsparcia pomocy domom pomocy społecznej a nie pomogła osobie z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym,która nie może podjąć żadnej pracy,wymaga pomocy osoby drugiej???
    Osoba ta starała się o kilka rzeczy,chociażby o zainstalowanie kabiny prysznicowej bo ma tylko wc.
    W odpowiedzi padło stwierdzenie,że mając „kibel”czyli WC to nie ma barier i nie pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here