W Zlatych Horach już się świeci miejska choinka

0

W niedzielny wieczór 29 listopada przy rynku w Zlatych Horach tradycyjnie rozświetlono miejską choinkę.

Zwykle impreza odbywa się w tłumie mieszkańców i turystów oraz w towarzystwie stoisk handlowych i gastronomicznych (taki było w 2018 r. -> LINK), jednak tym razem – ze względów epidemicznych – uroczystość miała charakter skromny i bez publiczności.

Libor Šťastný, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zlatych Horach, w imieniu burmistrza (starosty) podziękował wszystkim osobom, które pomagały i wspierały mieszkańców w 2020 roku w czasie epidemii koronawirusa.

Przy choince już teraz postawiono stajenkę betlejemską. W Polsce religia i tradycja przesuwa ten moment na ustalony liturgicznie dzień Bożego Narodzenia. Za to we wszystkich kulturach wywodzących się z chrześcijaństwa pierwsza niedziela Adwentu wiąże się z początkiem przygotowania do świąt (nie licząc świata handlu i reklamy, gdzie święta zaczynają kilka tygodni wcześniej). Na ulicach rozstawiane są świąteczne dekoracje i choinki. W czeskich Albrechticach w niedzielę zorganizowano pokaz sztucznych ogni, a przez uliczne megafony puszczono wiązankę świątecznych piosenek.

W Czechach atmosferę spotkania przy choince uprzyjemnił śnieg, który od rana padał górskich i podgórskich miejscowościach.

KLIKNIJ NA FOTOGRAFIĘ PONIŻEJ -> Relacja wideo z rozświetlenia choinki na profilu Facebooka Urzędu Miejskiego w Zlatych Horach:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here