Tylko 7 procent pouczeń

9
(fot. Damian Wicher)

W zaledwie dwa dni prudniccy policjanci nałożyli 51 mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Funkcjonariusze skierowani też 18 wniosków o ukaranie do sądu. Tylko w 5 przypadkach (7 proc. zatrzymanych) zastosowano pouczenie.

– Tu nie chodzi o liczbę nałożonych mandatów, czy też pouczeń. Tu chodzi o życie i zdrowie nas wszystkich – zaznacza st. asp. Andrzej Spyrka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.  

„Niebiescy” kontrolują nie tylko zamknięte przestrzenie, sprawdzają też czy mieszkańcy zasłaniają usta i nos na ulicach.  

– Wzrost liczby zakażeń i coraz szybsze rozprzestrzenianie się wirusa powoduje, że konieczne jest podjęcie większych środków ostrożności, stąd nowe ograniczenia, nakazy i zakazy. Policjanci zdecydowanie reagują na przypadki łamania przepisów – ostrzega rzecznik Spyrka.

Od początku epidemii w powiecie prudnickim potwierdzono obecność koronawirusa u 315 osób, z czego ponad 200 przypadków odnotowano w ciągu ostatniego tygodnia. Obecnie na kwarantannie przebywa ponad 870 osób.   

9 KOMENTARZE

  1. Skoro w barach i parkach nie ma obowiązku noszenia maseczki to po co ją nosić na ulicach?
    Przecież strefa publiczna jest park i bar a maseczek nie trzeba nosić

  2. A dawajcie madaty. Już dwa razy wygrałem sprawę za brak maszmeczki i tym razem wygram też. To jest ograniczanie wolności zapisanej w konstytucji. Ludzie mają prawo do odychania powietrzem a nie plastikiem wełna czy inym gówna.. Nie macie prawa. Niech w końcu zmienia rząd bo pogrążacie ten kraj..

  3. To wy odpowiecie egoiści antycovidowcy i maseczki bedziecie nosić bo bedzie zapis w ustawie o ochronie zdrowia i takie cwaniaki w koncu sie zamkną, a gdzie zdrowy rozsądek , tylko wasza wolność sie liczy tylko wy macie prawo oddychac świeżym powietrzem a inni nie mają prawa do życia ?

  4. Sami sobie szkodzicie,dając sobie wkręcić tą psychozę …winni są inni ,nie ty ,który nie masz pojęcia o tym jak zadbać o swoje zdrowie…ale lepiej zostać kapo…stary numer,skłócaj i rządź..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here