Dzień Kultury i Tradycji Romskiej

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W piątek 18 września w ogrodzie przy Pałacu Fränkla w Prudniku odbył się XII Dzień Kultury i Tradycji Romskiej. W tym roku nie na wiosnę, jak dotychczas, ale ze względu na stan epidemii święto Romów przeniesione zostało na jesień. Czas inny, ale wydarzenie tak samo udane. W programie popołudnia i wieczoru były: przejazd bryczkami, uroczyste otwarcie z przedstawicielami władz samorządowych, wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Barwy Romskiego Świata” oraz przegląd romskich, amatorskich zespołów artystycznych. Wystąpili: Romani Bacht z Prudnika, Terne Roma z Chorzowa, Senior Bacht (kolejna grupa prowadzona przez inicjatorkę tego świętowania Lucynę Mirgę), Romane Ciawe z Wałbrzycha i Romano Kier z Prudnika. Ta część z romskimi tańcami, śpiewami zawsze sprawia największą radość.

Późnym wieczorem wystąpiła gwiazda dnia: Angelo Ciureja z zespołem Romano Drom. To był wspaniały koncert. Dzień Kultury i Tradycji Romskiej odbył się na scenie plenerowej przy Prudnickim Ośrodku Kultury.

Relacja (z informacjami dotyczącymi uczestników oraz laureatów konkursu) z wydarzenia wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”. Dziś prezentujemy większy wybór zdjęć. A było bardzo kolorowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here