Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (9 września)

1

Społeczeństwo: Bo nam się należy. 43 ton żywności wartej blisko 200 tys. zł trafiło do najuboższych prudniczan w ostatnim półroczu. Z pomocy skorzystało 800 osób. Lwia część z nich – co z przykrością trzeba podkreślić – przyzwyczaiła się do życia na koszt podatników i regularnie nadużywa alkoholu. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 9 września)? Oto zapowiedzi:

 • I znów dokumentacja. Jak informował na sierpniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleci wykonanie pierwszej części dokumentacji wschodniej obwodnicy miasta, dotyczącej środowiska.
 • Ranking bogactwa samorządów: To był rok awansów. Magazyn „Wspólnota” opublikował ranking zamożności polskich samorządów. Dla ziemi prudnickiej wyszedł on w większości korzystnie.
 • Nowy komendant Straży Miejskiej. Zbigniew Trentkiewicz nie jest już komendantem Straży Miejskiej w Prudniku. Kto go zastąpił?
 • Europejskie Dni Dziedzictwa: Pielgrzymki dawnych prudniczan – zapomniane drogi do miejsc świętych. W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem Moja Droga na łamach „Tygodnika Prudnickiego” ukazywać się będzie cykl artykułów historycznych przygotowanych przez pracowników Muzeum Ziemi Prudnickiej. W pierwszej części przeczytać można o tradycji pielgrzymowania i o tym, gdzie najchętniej pielgrzymowali dawni prudniczanie.
 • Wyprzedził policję, wylądował w rowie… 33-latek mając prawie 2,5 promila najpierw z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Potem było już tylko gorzej.
 • To jest nowe centrum Łąki Prudnickiej. W Łące Prudnickiej oddano do użytku budynek łączący w sobie funkcje Wiejskiego Domu Kultury, biblioteki, przedszkola, remizy strażackiej i Sali gimnastycznej. Wszystko wskazuje na to, że będzie top nowe centrum społeczno-kulturalne tego dużego, podmiejskiego sołectwa.
 • Realna szansa na powrót pociągów z Racławic Śląskich do Raciborza. Rewitalizacja linii kolejowych z Racławic do Głubczyc i dalej do Raciborza, to jedyny projekt w województwie, który znalazł się na liście zadań do realizacji w ramach rządowego programu Kolej+.
 • Zaproszenie na Prudnicki Maraton Pieszy. Biskupia Kopa, Solna Hora, Kravi Hora, Jindřichov, Wróblik, Dolina Marii – to tylko kilka z wielu miejsc, przez które prowadzić będą trasy tegorocznego Prudnickiego Maratonu Pieszego.
 • Strzeleczki: Strażacka solidarność. Nie po raz pierwszy strażacy podejmują akcję charytatywną, ale tym razem chcą pomóc młodemu druhowi ze Ściborowic.
 • Kultura: Polski debiut Ewy Płonki. Brzmi to może dziwnie po tylu latach pięknej kariery artystycznej na scenach operowych USA i Europy, ale w roku przyszłym prudniczanka – jako profesjonalna śpiewaczka operowa – po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Z pochodzącą z Prudnika artystką rozmawia Marek Karp.
 • Kultura: Czekając na otwarcie wystawy. Już niedługo, po wielu miesiącach przerwy, będzie można obejrzeć nową wystawę w Galerii na Poddaszu Prudnickiego Ośrodka Kultury. W piątek 11 września zostanie tu otwarta wystawa fotograficzna „Prudniczan portret własny”.
 • O nowych pomnikach przyrody w Prudniku. Biolog Karol Koziarowski pisze o nowych pomnikach przyrody w Prudniku.
 • Opinie: Homo domini lapus. Może to efekt przedłużającej się epidemii covid-19, może wiadomości ze świata, jak choćby z Syrii, Bejrutu, czy Białorusi, gdzie pożary, eksplozje, zatrucia atmosfery – bo jeszcze ziemia się kręci. Jest coś w powietrzu, co zatruwa, człowiek unika człowieka, a bywa, że zachowuje się agresywnie.
 • Wspomnienie Anny Myszyńskiej. Śmierć Anny Myszyńskiej zamknęła pewną epokę literacką Śląska Opolskiego – pisze Jerzy Stasiewicz.
 • Muzyka: Wrześniowe koncerty w Głogówku. W gazecie publikujemy program artystyczny 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena.
 • Sport (łucznictwo): Paulina Pintak wicemistrzynią kraju! Osiemnastoletnia łuczniczka Obuwnika Prudnik sięgnęła po srebrny medal rozgrywanych w Dobrczu 59. Mistrzostw Polski juniorów.
 • Sport (piłka nożna kobiet): Rolniczki grają do końca. Drugi punkt i pierwszą bramkę w ekstralidze zdobyły w Niedobczycach zawodniczki z Głogówka.
 • Sport (piłka nożna): Blisko remisu. Przez większą część meczu kibice mieli nadzieję na wywalczenie przez Pogoń Prudnik pierwszych punktów na własnym boisku. Niestety, po dobrej grze prudniczanie doznali kolejnej porażki i zadomowili się w strefie spadkowej.
 • Sport (piłka nożna): Różnica klas. Drużyna Starowic Dolnych, w której występuje kilku Brazylijczyków z portugalskim paszportem od pierwszych minut zdominowała środek boiska, raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Derlikiewicza z Fortuny Głogówek.
 • Sport (piłka nożna): 75 lat prudnickiej Pogoni. Sezon 1986/1987 nie był udany dla prudnickich piłkarzy pierwszej drużyny seniorów.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

 1. Zakladajac pomyslne zakonczenie odbudowy lini kolejowej nr 294 Raclawice Slaskie -Glubczyce oraz linie nr177 Glubczyce -Raciborz, widze jedynie polowe sukcesu. Raclawice Slaskie to stacja wezlowa, polaczona z linia 137 , i. tu zaczynaj sie „schody” ! Magistrala Podsudecka od Kedzierzyna -Kozla po wezel w Kamiencu Zabkowickim w wiekszosci posiada odcinki z predkoscia szlakowa 20-30 km/h , caly potencjal inwestycji z programu Kolej + , staje pod znakiem zapytania, jesli nie bedzie rewitalizacji lini podsudeckiej!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here