Wyprzedził policję, wylądował w rowie i wypadł z samochodu. Był pijany

3

33-latek mając prawie 2,5 promila najpierw z dużą prędkością wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Następnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z auta a 27-letni pasażer został zakleszczony w rozbitym samochodzie.

Do tego poważnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (5 września), po godzinie 21.00 na trasie pomiędzy Dębiną a Smolarnią. Tam kierujący seatem najpierw z dużą prędkością wyprzedził policjantów jadących w nieoznakowanym radiowozie, a następnie kilkadziesiąt metrów dalej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Siła uderzenia była tak duża, że 33-latek wypadł z auta. Pojazdem podróżował jeszcze 27-letni pasażer, który został wyciągnięty z rozbitego samochodu.

Policjanci będący świadkami zdarzenia natychmiast na miejsce wezwali służby ratunkowe, zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do udzielania mężczyznom pierwszej pomocy przedmedycznej. 27 i 33-latek, mieszkańcy powiatu krapkowickiego z obrażeniami ciał zostali przewiezieni do szpitala.

Jak się okazało kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał prawa jazdy a samochód, którym jechał nie miał ważnych badań technicznych.

Teraz 33-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych kary grzywny.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii.

(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)

3 KOMENTARZE

  1. W ostatnim czasie na stronie TP Teraz Prudnik zamieszczane są wydarzenia policyjne. A ja uprzrjmie proszę o dawkę informacji wziętą z działalności prudnickkej Straży Miejskiej. Czy ta formacją jeszcze istnieje w naszym mieście? Jakoś ich nie widzę. Czy już są jakieś wyniki z kontroli śmiecio-spalaczy? Powoli kominy szczególnie te przy największym osiedlu w Prudniku zaczynają kopcic zatruwając nam powietrze. Proszę o sukcesywne kontrole, wysokie mandaty i dotkliwe kary za zanieczyszczanie górskiego powietrza. Ludzie opamiętajcie się i przestańcie spalać śmieci! Auta zmieniacie a na żadnym domku nie widzę solarów (russczcie mózgiem… To wasze i waszych najbliższych zdrowie oraz innych mieszkańców). TP uprzejmie proszę o jakiś material z działalności Straży Miejskiej w tej sprawie no bo skoro zamieszczane są informacje z działalności policji to równie dobrze można zamieszczać materiał z działalności Straży Miejskiej (na początek jakieś kontrole kopciuchów). Myślę że dobrym rozwiązaniem będzie foto-relacja. NO LUDZISKA DAJCIE CZADU! Pokażcie w tym roku, że jesteście lepsi od Krakowa! A co tam zdrowie waszych wnukow, dzieci czy sąsiadów. Zróbcie zadymę na całego!

  2. O to chodzi..o to chodzi… ja go kublaczkiem , a on w wilcze doly!! Do @chlop , dzialalnosc SM to biala ksiega, ktora czeka dopiero na wpisy mieszkancow naszego miasta,proponuje wystawic ja przed budynkiem UM, niech kazdy wpisze co mysli o dzialaniach tego podmiotu!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here