Jechała o wiele za szybko

0
(fot. KPP Prudnik)

24-latka mieszkanka województwa dolnośląskiego straciła prawo jazdy w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W gminie Głogówek.

Policjanci z prudnickiej drogówki na trzy miesiące zatrzymali prawo jazdy 24-latce za rażące naruszenie przepisów drogowych. Mieszkanka województwa dolnośląskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkość 103 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane zostało przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W środę (2 września) policjanci pełniąc służbę na terenie gminy Głogówek, zatrzymali do kontroli osobowe bmw jadące w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechał aż 103 km/h. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedziała 24-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego.

Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym policjanci 24-latce zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo kobieta została ukarana wysokim mandatem, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.

Informacja: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here