Źródełko pod Świętą Lipą w Białej

2

Źródełko w dolinie Białej powoli zmienia swój wygląd.

W czwartek 20 sierpnia w Gminnym Centrum Kultury w Białej odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono dotychczasowe działania związane z odnową otoczenia źródła przy drodze między basenem na starym młynem. Akcja jest inicjatywą Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Białej, a szerokie wsparcie działaczom udzielił samorząd gminny oraz Gminne Centrum Kultury. Organizacji udało się pozyskać na ten cel środki z programu „Działaj Lokalnie” w ramach Partnerstwa Borów Niemodlińskich.

Podczas spotkania burmistrz Edward Plicko powiedział sporo na temat już zrealizowanych oraz planowanych działań związanych z rozwojem turystyki w gminie (m.in. mury obronne, park, grodzisko Szwedzkie Szańce, kirkut, wieże). Z kolei Jacek Czerwiński przedstawił temat pochodzenia wód w okolicach Białej oraz ich doskonałej jakości. Na filmie prezentujemy wypowiedź prezesa SMZB Waldemara Hamerli, który opowiedział historię źródła.

Więcej na temat spotkania będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

2 KOMENTARZE

  1. Inicjatywa świetna. Zastanawia mnie trwałość rozwiązań. Obudowa źródła z drenami, pogłębienie basenu pozwoliłyby stworzyć klasyczne źródło z jednym wypływem wody rurką, z której łatwiej byłoby nabrać wody. Niemniej akcja pożyteczna i godna pochwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here