Patronat TP : Śladami Surmińskiego i Szozdy

0

To będzie mały jubileusz. Po raz piąty 18 lipca w trasę wyruszą uczestnicy Turystycznego Rajdu Rowerowego „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Na szczęście uczestnicy rajdu nie będą musieli wykazywać się wybitnymi zdolnościami kolarskimi. Wystarczy dobry rower (raczej trekkingowy lub górski ze względu na polne drogi) i znośna kondycja fizyczna.

Turystów czekać będzie przyjemna, 27-kilometrowa trasa częściowo na drogach, które cykliści wybierają rzadko. Uczestnicy rajdu wyruszą o godz. 10.00 sprzed altany w Parku Miejskim, a następnie ul. Zwycięstwa, wzdłuż Złotego Potoku przez Łąkę Prudnicką dotrą do Moszczanki. Tam skręcą na północ i polną drogą obok Lasu Osiek dojadą do Wierzbca, a następnie Szybowic. W tej wsi skręcą na wschód, by po kilku kilometrach opuścić ją i polną drogą, przez ruiny folwarku Donnersmarck a następnie obok kapliczki dawniej św. Judy Tadeusza a obecnie Maryjnej zamknąć pętlę w Łące. Potem jeszcze powrót do Prudnika i meta na polanie pod szczytem Koziej Góry. PRZEBIEG TRASY TUTAJ.

(traseo.pl)

Na finiszu organizator przewidział darmową grochówkę z pajdą chleba, gry, zabawy oraz promocyjne publikacje turystyczne. Będzie też można zorganizować ognisko, ale z kiełbaskami we własnym zakresie.

Jest też możliwość wgrania przebiegu trasy na swój smartfon. Jak to zrobić?

  • wgraj aplikację Traseo
  • wpisz kod: 179517 w okienku – Wyszukaj
  • kliknij – V Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy”
  • przeciągnij dolną zakładkę z nazwą trasy
  • kliknij – Podążaj trasą

Więcej o rajdzie TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Patronat nad imprezą objął burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Imprezę wspiera organizacyjnie PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku.

TAK BYŁO NA RAJDZIE W 2018 ROKU:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here