Zabiegali o głosy dla Trzaskowskiego

4
fot. Damian Wicher

Z pozdrowieniami dla Prudnika od Rafała Trzaskowskiego – takim akcentem rozpoczął dzisiejsze spotkanie w sercu grodu Woka poseł Ryszard Wilczyński.

Kilkadziesiąt osób postanowiło zamanifestować swoje poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze wyborów prezydenckich.

– Silny prezydent, wspólna Polska – kontynuował parlamentarzysta. – Te cztery słowa mają wielką treść. Silny prezydent to taki, który nie boi się powiedzieć „nie” wtedy, kiedy trzeba. To człowiek, który również mówi „tak”, gdy trzeba być zdecydowanym, gdy trzeba patrzeć władzy na ręce, gdy trzeba proponować rozwiązania, gdy trzeba dobrze reprezentować Polskę poza granicami kraju. To człowiek przyszłości, człowiek, który powiedział: potrzebujemy wspólnej Polski. Nie takiej, w której prezydent co jakiś czas mówi rzeczy straszne. Rzeczy, które nas, obywateli, bolą. To nie taki człowiek, który boi się wystąpić w telewizji, która nie jest jego. Potrzebujemy prezydenta, z którego będziemy dumni i którego jasna twarz będzie wyrażać również nasze nadzieje na piękną, uśmiechniętą Polskę, w której potrafimy się różnić, ale też znajdować to, co wspólne. Jesteśmy Polakami i mamy prawo do państwa, w którym władza służy, a nie zawłaszcza, grabi i sobie wypłaca. Prezydent Trzaskowski położy temu kres.

Były wojewoda opolski podkreślał, że trzydzieści lat temu przywiązanie do wartości dało Polakom wolność.

– Duma z naszego kraju ostatnio została jednak zachwiana. Rządzący uczynili wiele, abyśmy do własnego państwa mieli sporo zastrzeżeń. Demokracja kończy się wtedy, kiedy władza kupuje obywateli za ich własne pieniądze. I rozumie, że może ludzi skorumpować.

Zdaniem senator Danuty Jazłowieckiej Polska za rządów Zjednoczonej Prawicy straciła prestiżową pozycję na arenie międzynarodowej.

– Podobnie jest w sferze bezpieczeństwa. Zmiana prezydenta daje nam szansę stania się silnym państwem. Coraz częściej słyszę od osób, które wyjeżdżają za granicę, że wstydzą się przyznać, że są Polakami. A jeszcze pięć lat temu z dumą mówiliśmy o tym. Cała Europa pytała: jak wy to robicie, że tak zmieniacie świat, w jaki sposób tak świetnie wykorzystujecie środki europejskie, tak się rozwijacie? Podziwiali nas, jak mądrym jesteśmy społeczeństwem. Co się stało, że dzisiaj tak kiepsko jesteśmy oceniani? Powinniśmy to zmienić. Wszyscy Polacy wiedzą doskonale, że rządy potrzebują kontroli prezydenckiej, rząd PiS szczególnie. Rozbuchana korupcja w naszym kraju potrzebuje głowy państwa, która nie dopuści do jeszcze większej korupcji. To jest szalenie istotnie, żebyśmy zatrzymali jednopartyjną decyzyjność w sprawach wszystkich naszych obywateli.

W opinii byłej eurodeputowanej, zachodzą poważne obawy o dalsze istnienie samorządności.

– Jednowładztwo wymusi zmiany i doprowadzi do tego, że to nie my, zwykli obywatele będziemy decydować o naszej przyszłości, tylko jedna partia. Dziś stoimy przed wyborem między nowoczesnym państwem, liderem wśród liderów na świecie a zapyziałą, marginalizowaną, kompletnie nieistotną dla całego świata krainą. Nie wolno nam do tego dopuścić.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych struktur Koalicji Obywatelskiej, m.in.: Franciszek Fejdych, Janina Okrągły i Radosław Roszkowski. Wśród przechodniów rozdawano materiały wyborcze.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

4 KOMENTARZE

 1. Każdy może ocenić co zmieniło się przez ostatnie lata za rządów PIS….wiele i to wiele na lepsze. Polska podnosi się z kolan na które rzuciła je PO !!! Nie można zapomnieć i wybaczyć rozsprzedania polskiej gospodarki i przemysłu, zmuszenie tysięcy Polaków do wyjazdów za granicę za pracą…
  Cytat:
  „Coraz częściej słyszę od osób, które wyjeżdżają za granicę, że wstydzą się przyznać, że są Polakami. A jeszcze pięć lat temu z dumą mówiliśmy o tym.”
  Z dumą ? 5 lat temu ? kpina. Teraz mogę mówić z dumą że jestem Polką. Wtedy było mi wstyd , że sprzedano Polskę za grosze. Nigdy już więcej PO.

 2. Tak kretyńskich wpisów może wymyślać tylko laik. Co robił Kaczyński i jego świta jak sprzedawano Polski przemysł? Od początku siedzi przy korycie i udaje glupa w sprawie dewastacji Polski. Gdzie była solidarność z Piotrem Duda jak dewastowano za AWS Frotex? Kto i na jakich warunkach sprzedał huty, stocznie, zakłady przemysłu maszynowego i elektronicznego, cały przemysł lekki, pozbawiając ludzi możliwości zarobkowania, utrzymania rodziny i życia. Dlaczego wyjechali? A gdzie mieli pracować? Jak dorabiała sie elita PiS na majątku Prasy w Warszawie, kto i w jaki sposób zmieniał księgo wieczyste w Krakowie, Poznaniu, Warszawie o czym pisała Rzepa w latach 90.? My długo, długo nie wstaniemy z kolan jako Polska co mnie bardzo boli, bo ludzi którzy za zupę odbudowywali kraj i przemysł, oświatę dzisiaj przez tumaństwo są obrażani, wyśmiewani. To obecnie rządzący ośmieszają nas jako Polskę i polaków!!! Uszkodzony katamaran pływa po kanałach portowych w USA i promuje Polską przed wycieczkowcami płynącymi w rejs. To miliony samochodów elektrycznych, windy w budynkach czteropiętrowych, sto tysięcy mieszkań? Stadniny Koni w Janowie i Michałowie. Armia na zdezolowanym sprzęcie i pobór rezerwistów, bo nikt nie chce z młodych służyć ani w wojsku i w policji. Marynarka Wojenna będzie pływać na kajakach bo sprzęt się zestarzał. A Duda widzi nasza armie w wojnie na Ukrainie czy w Gruzji.
  Kiedyś jak drożała żywność to taniały szyny i lokomotywy, teraz musztarda, ketrzap i podpaski, a w górę żywność, stare jabłka z 2019r. To jest dobrobyt. Energia elektryczna wg Sasina drożeje i bedzie drożeć bez rekompensat, a gaz od nowego roku. Kpina!!! Przykra przyszłość dla młodych bez emerytur, pracy i byle jakim wykształceniem socjologów, psychologów, prawników i innych gawędziarzy pisowskich.
  Zacznij Bo czytać fachowców w gazetach opanowanych częściowo przez PiS ( Bankowa), DGP, internet sprawy gospodarcze, Money, WNP itp. Tam Kurski nie ma możliwości ingerować. Dla jasności dług publicznych za I kwartał 2020 wynosił 1 o48 mld. zł. dla jasności nieumiejących czytać dużych liczb – Bilion 48 miliardów złotych i rośnie. Czytaj i
  analizuj Bo , za długi zapłacimy wszyscy.

 3. Ja bede glosowala na Dude , bo jak mialabym wybierac Trzaskowskiego to wybralabym jednoczesnie zydow Sorosa i Rotszylda i cala reszte tej kompanii.

 4. Do Nie …… Zawsze współczuję osobom skrzywdzonym przez los. Osoby te nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia i defekty z jakimi przychodzą na świat. Natomiast nie mam szacunku dla tych, którzy rżną durniów, jedyna ksiązkę jaką przeczytali w życiu to elementarz i to ten byle jaki. Jeżeli ktoś nie pojmuje dlaczego mieszka tutaj, na tej Ziemi Prudnickiej i w tym mieście zbudowanym dzięki rodzinie Żydowskiej Rodzinie Frenklów i Pinkusów. to cep do kwadratu. Taki nie potrafi rozróżnić prawa od bezprawia, ignoranta od nieuka, barana od osła. To miasto dzieki takim jak on, za kilkadziesiąt lat berdzie większą wioską. Mądrzy kończący „STUDIA” – nie studia i szkółki nazywane studiami czy MBI za pieniądze – tutaj nie wracają. Zostają ci co maja plecaki i wepchną ich do jakiegoś urzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here