Po I turze: Ta część Prudnika głosowała na Trzaskowskiego

1
(fot. Andrzej Dereń)

Na politycznej mapie wyborów prezydenckich gminy Prudnik Osiedle Zacisze zajęło wyjątkowe miejsce. Tylko tutaj wygrał w pierwszej turze Rafał Trzaskowski. 

Na kandydata Koalicji Obywatelskiej głosowało w obwodzie z siedzibą w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie 40,02% wyborców, na Andrzeja Dudę 34,39, a na Szymona Hołownię 15,79. Wyjątkowość tego obwodu ma charakter podwójny, ponieważ odnotowano tu również najwyższą frekwencję wśród obwodów gminy Prudnik, aż 71,23%. Była to więc prawdziwa mobilizacja polityczna mieszkańców zachodniego osiedla domów jednorodzinnych.

Trzaskowski wygrał również w obwodzie zamkniętym – zakładzie karnym. Głosowało na niego 33 osadzonych. Niemal równie popularny za kratami był Duda, którego poparło 30 osób.

W gminie Prudnik zdecydowanym zwycięzcą był Andrzej Duda, który otrzymał 48,94% głosów. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 25,68% wyborców.

1 KOMENTARZ

  1. Czyli potwierdzenie tezy, że elektorat Dudy, bazuje na benefitach, które otrzymuje od państwa, 500+ i tak dalej. Na zamożeniejsą część społeczeństwa to nie działa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here