32-latek odkręcił gaz i chciał targnąć się na swoje życie – policjanci zdążyli na czas

0
(fot. KPP Prudnik)

Szybka reakcja prudnickich policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednej z kamienicy na terenie gminy Biała. 32-latek odkręcił gaz i przekazał najbliższym, że chce popełnić samobójstwo. Na szczęście, st.post. Mariusz Groszczyk oraz st. post. Przemysław Iwaszkowski zdążyli na czas.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (16 czerwca), tuż po godzinie 19.00 w jednej z kamienic na terenie gminy Biała. Dyżurnego policji w Prudniku zaalarmowała zaniepokojona matka, z którą skontaktował się syn. 32-latek przekazał, że odkręcił gaz w kuchence i chce popełnić samobójstwo. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol.

Interweniujący na miejscu starsi posterunkowi Mariusz Groszczyk oraz Przemysław Iwaszkowski szybko ustalili, że mężczyzna znajduje się w mieszkaniu na poddaszu. Po wejściu do pomieszczenia wyczuli duże stężenie gazu, który ulatniał się z kuchenki gazowej. 32-latek natomiast leżał na podłodze, trzymając w dłoni zapalniczkę. Mężczyzna był osłabiony, a kontakt z nim był już mocno utrudniony.

Policjanci błyskawicznie wynieśli mężczyznę na korytarz, gdzie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Zakręcili też ulatniający się w mieszkaniu gaz oraz przewietrzyli pomieszczenia. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło mężczyźnie dalszej pomocy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Szybkie i skuteczne działania prudnickich policjantów zapobiegły tragedii.

Przypominamy, że cały czas działa – pod wskazanym linkiem – całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here