Personel szpitala przebadany. Nikt nie jest zakażony

2
(fot. Andrzej Dereń)

W Prudnickim Centrum Medycznym przeprowadzono kompleksowe badania personelu pod kątem zakażeń SARS-CoV-2. Wszystkie wyniki są ujemne.

W ubiegłym tygodniu (9 czerwca) badania przesiewowe wykonano na 84. pracownikach (to kolejna przebadana grupa) i wszystkie wyniki były ujemne.

– Celem akcji było wychwycenie bezobjawowych zakażonych koronawirusem SARS Cov2 – czytamy w komunikacie zarządu spółki i Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych PCM.

W tym tygodniu testy tego samego typu wykonane zostaną na pracownikach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku, który wchodzi w skład PCM-u. Będą też testy uzupełniające w Prudniku na tych członkach personelu szpitala, którzy wcześniej nie mogli wziąć udziału badaniu

– Należy podkreślić, że Zarząd PCM S.A. pozostaje zdeterminowanym, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa pracownikom, a tym samym pacjentom oraz mieszkańcom powiatu. W związku z tym będzie podejmował podobne przedsięwzięcia w przyszłości z uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej regionu – informuje Zarząd PCM-u i Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

Spółkę przy realizacji badań wspiera Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Prudniku.

2 KOMENTARZE

  1. Powinien być program Test+, w ramach którego każdy miałby prawo do jednego testu bezpłatnie lub dofinansowanego. A to, że nie są testowane regularnie panie w sklepach to już przykre.

  2. Skoro w PCM nie stwierdzono wirusa u pracowników, chociaż ryzyko jest ogromne,to dlaczego w Urzędzie Skarbowym zmusza się petentów wystawać przed drzwiami, a w Urzedzie Miasta załatwia sie sprawy na korytarzu?
    Skoro ci sami pracownicy korzystają ze sklepów, z miejsc publicznych jak każdy z potencjalnych petentów tych instytucji, więc dlaczego traktuje się nas zarazę!!!
    Urzędy to nie miejsca publicznych zgromadzeń gdzie wirus C-19 lata jak ptaki po parku. Pozdrawiam szefów tych instytucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here