W drodze do połączenia spółek gminnych

1

„Prudniczanie” analizują stan gminnych spółek, by mieć podstawy pod podejmowane w przyszłości kroki związane z ich ewentualnym łączeniem.

W piątek 12 czerwca podczas konferencji prasowej liderzy Stowarzyszenia „Prudniczanie” – Paweł Licznar (prezes) i Jarosław Szóstka zaprezentowali opracowany przez siebie Raport o stanie spółek Gminy Prudnik.

Dokonali w nim oceny wyników finansowych w latach 2008 – 2018 spółek: Prudnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Energetyki Cieplnej oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

– Ten raport ma służyć przyszłej analizie do podjęcia kroków scalających poszczególne spółki – mówił Jarosław Szóstka. – Nie chcemy tego zrobić w sposób nieprzemyślany, dlatego chcemy zbadać poszczególne spółki, sprawdzić na jakich płaszczyznach najlepiej byłoby je połączyć, które odpowiadają sobie i przy tym nie dojdzie do konfliktu, tak jak to było przy łączeniu Zakładu Usług Komunalnych z Zarządem Budynków Komunalnych.

„Prudniczanie” najwyższą ocenę wystawili ZWIK-owi, następnie PTBS-owi. Najwięcej uwag mieli do ZEC-u.

Więcej o raporcie będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

Z raportem można też zapoznać się samodzielnie TUTAJ.

1 KOMENTARZ

  1. Czy łączenie to dobre rozwiązanie? Niekoniecznie. Jeśli dużą spółką zarządza kiepska kadra, to później są duże problemy. W mniejszych, problem ma mniejszy zasięg. Jednak dobrze, że to się sprawdza i analizuje. Może wyjdą dobre wnioski niekoniecznie związane z łączeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here