Czternasty przypadek SARS z pow. prudnickiego

0

W sobotę 6 czerwca do statystyk epidemicznych dodano nowy przypadek koronawirusa z powiatu prudnickiego.

To kobieta w średnim wieku. Jej stan jest dobry i przebywa w kwarantannie domowej. Łącznie od początku epidemii służby sanitarno-epidemiologiczne ujawniły 14 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie prudnickim. Wśród nich 4 osoby wyzdrowiały, jedna zmarła. Dobrą informacją jest to, że ostatnie przypadki stwierdzenia zakażeń mają charakter bezobjawowy lub lekki i nie wymagają hospitalizacji.

W wieczornym (6 czerwca) komunikacie wojewody opolskiego obok potwierdzenia zakażenia u mieszkanki pow. prudnickiego podano informacje o diagnozie koronawirusa u obywateli powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i w Opolu. Z kolei dziś rano (7 czerwca) poinformowano o zakażeniach mieszkańców powiatów: namysłowskiego (2), opolskiego (1), strzeleckiego (1), brzeskiego (1) oraz Opola (3). Razem 8.

Sobota była rekordowym dniem przyrostu zakażeń od początku epidemii w Polsce. Tego dnia ujawniono aż 576 przypadków, z czego 346 to pracownicy kopalni Zofiówka należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here