Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (3 czerwca)

0

Wirus nie rozniósł się. W czwartek 28 maja prudnicki Sanepid zdjął kwarantannę na oddziale wewnętrznym prudnickiego szpitala. Po kilku dniach taką samą decyzję podjęto w przypadku Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 3 czerwca)? Oto zapowiedzi:

 • Nie widzą dalszej możliwości współpracy. Będzie nowy prezes PCM-u. Podczas zorganizowanego dziś przed południem spotkania członków Zarządu Powiatu w Prudniku z prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego Dariuszem Brzezińskim, obie strony uznały, że nie ma możliwości dalszej współpracy.
 • Dwóch ozdrowieńców z powiatu prudnickiego. Bardzo długo mieszkańcy powiatu prudnickiego czekali na informacje o osobach, które skutecznie pokonały zdiagnozowanego u nich koronawirusa.
 • Bezrobocie w górę. Gospodarka odczuwa skutki ograniczeń wprowadzonych wraz z epidemią koronawirusa. Sprawdziliśmy jak zmieniło się bezrobocie.
 • Dęby na Legionów mogą być uratowane, ale decyzji jeszcze nie ma. W poprzednich wydaniach gazety informowaliśmy o planach wycinki drzew w związku z modernizacją ul. Legionów i budową ścieżki rowerowej przy niej, Krytyczny głos w tej sprawie zabrał między innymi Andrzej Skup, chirurg drzew. Jest szansa na to, że dęby zostaną uratowane.
 • Rozmowy z prudniczankami nieopodal Rynku. Jest kwarantanna, mamy dużo wolnego czasu, mówią koleżanki mieszkające blisko Rynku. Wszystkie domowe obowiązki i zaległości zostały już wykonane. Pozostał jeszcze do oglądania program telewizyjny i gapienie się w okno. No i właśnie, za oknem widać najczęściej podwórze i ulicę, a na nich…
 • Gastronomia już otwarta: To był smutny widok. Wraz ze zniesieniem rządowych ograniczeń 30 maja lokale gastronomiczne szeroko otworzyły swoje drzwi. O tym, jak podczas największych obostrzeń radziła sobie prudnicka restauracja „Bueno” pytamy jej właściciela Szymona Duszkiewicza.
 • Sztuka komiksu: Coś w tym jest takiego, że mnie pociąga. Grzegorz Weigt rozmawia z Arturem Biernackim. Prudniczanin niegdyś znany z pasji do rekonstrukcji historycznej, dziś zajmuje się grafiką, m.in. komiksem. Na tym polu ma już poważne sukcesy.
 • Co z nagrodą za Kręć Kilometry? Prudnik był jednym ze zwycięskich miast, które w edycji kampanii Kręć Kilometry w 2019 r., wygrały czujniki smogu.
 • Zaginiony 51-latek odnaleziony. W nocy z 26 na 27 maja, tuż po godz. 2.00, dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o zaginięciu mieszkańca gminy Biała.
 • Ulica Samuela Fränkla. Twórca potęgi prudnickich zakładów włókienniczych doczekał się własnej ulicy.
 • Przyroda: Niewielu oprze się urokowi prudnickiego parku. Potrzeba nam zmiany myślenia o zielnej roślinności z kategorii służącego tylko nam „trawnika”, który koniecznie trzeba skosić. W stronę środowiska życia wielu gatunków istot żywych.
 • Za nami pierwszy spływ kajakowy Osobłogą. Spływ Osobłogą był jedną z pierwszych imprez w plenerze na ziemi prudnickiej zorganizowanych po wprowadzeniu IV etapu znoszenia ograniczeń epidemicznych.
 • Gmina Biała: Otwarcie szkół i przedszkoli. Pozwalało na to złagodzenie obostrzeń – w bardzo określonym zakresie – od 25 maja. W powiecie prudnickim skorzystały z tego tylko placówki w gminie Biała.
 • Gmina Walce pomaga. Czas epidemii, zagrożenie zdrowia i życia, wytężonej pracy służby zdrowia, przy tym wielu potrzeb, które trzeba zaspokajać, a które nie wydawały się dotąd najpilniejsze, wymagają i wywołują ducha różnorodnej pomocy.
 • Archiwum Odkrywcy: Tajemniczy Roch z prudnickiego muzeum. W zbiorach Muzeum Ziemi Prudnickiej znajduje się piękna, a zarazem zagadkowa figura św. Rocha. Jej pochodzenie nie jest do końca znane, ale wkrótce może się to zmienić.
 • Sport (siatkówka): Stal na nowo rozkocha w sobie prudniczan? Wszystko wskazuje na to, że kilkunastoletniej przerwie do sąsiedniej Nysy wróci siatkarska ekstraklasa.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here