Nie widzą możliwości dalszej współpracy. Będzie nowy prezes PCM-u

5

Podczas zorganizowanego dziś przed południem spotkania członków Zarządu Powiatu w Prudniku z prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego Dariuszem Brzezińskim, obie strony uznały, że nie ma możliwości dalszej współpracy.

Jeszcze przed zeszłotygodniową sesją Rady Powiatu prezes Brzeziński skierował do radnych pismo, w którym narzekał na złą współpracę ze starostą Radosławem Roszkowskim, zarzucając mu nawet mobbing i przyznając jednocześnie, że chce odejść ze spółki.

Radni nie byli tym zamiarem zaskoczeni. Na stronie Starostwa Powiatowego w Lublińcu ukazała się informacja o wyborze przez komisję konkursową Dariusza Brzezińskiego na dyrektora tamtejszego szpitala powiatowego (ostateczną decyzję podejmie tamtejszy Zarząd Powiatu).

Pismo odczytane zostało podczas sesji Rady Powiatu. Radni nie mieli jednak możliwości ani dopytać o szczegóły prezesa, ani starosty, który udał się na pilne posiedzenie Rady Nadzorczej PCM-u. W krótkiej dyskusji radny Mirosław Czupkiewicz zaapelował o spokój i stabilne zarządzanie spółką, a radny Dariusz Kolbek (PiS) zaproponował zwołanie sesji poświęconej sprawie szpitala.

Krytycznie o sytuacji wokół szpitala wypowiadali się radni Dariusz Kolbek oraz Józef Meleszko podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości. Ten ostatni przypominał władzom powiatu między innymi temat likwidacji oddziału położniczego, z którym mieszkańcy nie pogodzili się. Radni uważają też, że swoimi wypowiedziami starosta szkodzi spółce i powiatowi, stąd Prawo i Sprawiedliwość rozważa złożenie do prokuratury doniesienia w tej sprawie.

Dziś z kolei odbyło się wspomniane na wstępie spotkanie Zarządu Powiatu z prezesem spółki.

– Obie strony zadeklarowały brak możliwości dalszej współpracy – relacjonuje starosta Radosław Roszkowski. – Prezes zapowiedział złożenie do końca miesiąca wypowiedzenia. Nasza propozycja jest dalej idąca, chcemy radykalnie skrócić proces zmiany zarządu. Przedłożyliśmy prezesowi naszą polubowną propozycję.

Wspomniana propozycja została przyjęta i od najbliższego poniedziałku Dariusz Brzeziński nie będzie już prezesem spółki. Starosta zapewnia, że równolegle dojdzie do wyboru nowego zarządu spółki, w tym prezesa. Ma się to stać już w najbliższą sobotę.

5 KOMENTARZE

  1. aa hahahaha napewno Radosław będzie przekonywał wszystkich że najlepszym wazeliniarzem tzn prezesem będzie Pan Witold R

  2. Niestety Pan Starosta posiada dar wszechwiedzy co uniemożliwia mu porozumiewanie się z innymi tj tymi którzy mają coś do powiedzenia zatem Pan Witold się nada.. A strachy Prokuratura ot tak nic im nie dadzą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here