List do skazanego nasączony… metamfetaminą! Za 75 000 złotych!

4

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku udaremnili próbę przemytu metamfetaminy o wartości blisko 75 tys. zł. Narkotyk próbowano przemycić w liście adresowanym do skazanego.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych wcześniej czynności profilaktycznych spodziewali się, że może dojść do takiej próby w korespondencji adresowanej do skazanego. Kiedy list wpłynął, został poddany weryfikacji. W środku znajdowały się zdjęcia, znaczki i trzy zapisane kartki formatu A4. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna struktura papieru, odbiegająca od standardowo przyjętej. W jednostce wykonano wstępny test, który wskazał na nasączenie papieru metamfetaminą.

O sytuacji powiadomiono policjantów z Prudnika, którzy po przybyciu na miejsce, powtórzyli weryfikację zawartości papieru, potwierdzając, że list jest nasączony narkotykiem. Całość oszacowano na prawie 75 tys. zł, co odpowiada 1870 porcjom. Wystosowano wniosek o dyscyplinarne ukaranie skazanego. W jednostce prowadzone są czynności wyjaśniające, nadawcę ustala Policja.

Do udaremnienia przemytu doszło w poniedziałek 1 czerwca.

(Katarzyna Idziorek / rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służy Więziennej w Opolu)

(fot. OISW Opole)
(fot. OISW Opole)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here