Prezes PCM-u w drodze na nowe stanowisko w… Lublińcu

6
(fot. Andrzej Dereń)

We wczorajszym (21 maja) postępowaniu konkursowym na dyrektora SP ZOZ w Lublińcu komisja wyłoniła Dariusza Brzezińskiego, obecnego prezesa Zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego S.A.

W informacji Starostwa Powiatowego w Lublińcu czytamy, że Brzeziński startował w konkursie obok trzech innych osób i 21 maja wybrany został przez komisję konkursową, co oznacza jej rekomendację dla Zarządu Powiatu w Lublińcu, który podejmie ostateczną decyzję.

W ostatnim czasie rysował się konflikt między prezesem a starostą prudnickim Radosławem Roszkowskim, czego przejawem był komentarz tego ostatniego sprzed kilku dni odnoszący się do oświadczenia Zarządu PCM-u. Starosta zarzucił prezesowi „postępujący proces oderwania od rzeczywistości szpitalnej w trudnym okresie zagrożenia epidemią”. Być może było to wynikiem równoległego starania się Brzezińskiego o nową pracę.

Dariusz Brzeziński wybrany został na prezesa Zarządu PCM w kwietniu 2019 r. i objął to stanowisko po Wiesławie Gajewskiej.

6 KOMENTARZE

  1. Myślę, że pan Dariusz B., wreszcie będzie doceniony przez nowego pracodawcę Starostę Lublinieckiego powiatu (może?). Przynajmniej w Lublińcu będzie miał wyraziste zderzenie z rzeczywistości dot. funkcjonowania szpitala powiatowego, tam też kolejna zmiana (tzw. co rok to prorok, jak nie księgowa, to socjolog, a teraz pora na prawnika). Współczuję i gratuluje, ale nie bardzo wiem komu, czy naszemu starostwu i pany Prezesowi.

    • Wreszcie starosta może kolezke Rygorowicza zrobić prezesem. Kopał kopał aż wykopal…
      Szkoda był dobrym fachowcem. I szefem. Który teraz szpital ma zyski. A no nasz i to duże. Wielki szacun. Dziekujemy

  2. Przecież każdy o tym wie że prezesa pcm wyłania starosta, kandydatów pozyskuje głównie ze swoich układów i ukladzikow bo gdyby tak ogłosił konkurs to mógłby go wygrać ktoś naprawdę odpowiedni i co wtedy? Oczywiście Pan Brzeziński jest osobą na odpowiedni miejscu w PCM ale nie ma mu się co dziwić skoro w każdą decyzję (przepraszam za wyrażenie ) wpie*****a się starosta. I to jest osobą która to miasto powinno zmienić tego polmozga staroste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here