Od poniedziałku prudnickie starostwo, głogówecki i lubrzański urząd otwarte dla klientów

0
To wejście do budynku starostwa na razie będzie zamknięte

Od poniedziałku 25 maja swoje drzwi dla klientów ponownie otworzą Starostwo Powiatowe w Prudniku oraz Urząd Miejski w Głogówku i Urząd Gminy w Lubrzy.

W starostwie godziny urzędowania nie zmieniły się w stosunku do tego, co było przed zamknięciem obiektu. Zarządca zwraca przy tym uwagę na zachowanie reżimu sanitarnego (konieczność dezynfekcji rąk oraz posiadanie maseczek i rękawiczek). Do starostwa można będzie wchodzić wyłącznie przez drzwi od strony budynku Zespołu Szkół Rolniczych. Obsługa odbywać się będzie na parterze budynku, natomiast klienci Wydziału Komunikacji kierowani będą do stanowisk przez pracownika starostwa.

W budynku Wydziału Geodezji (ul. Parkowa) wprowadzono ograniczenie możliwości wejścia do obiektu maksymalnie dwóm klientom. Będą też działać kasy w starostwie oraz Geodezji.

W Głogówku otwarte dla klientów zostają Urząd Miejski oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. W obu obiektach dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów).

Obsługa kasowa oraz podatkowa klienta urzędu odbywa się w pomieszczeniach Wydziału Finansowego (kasa i stanowiska podatkowe, maksymalnie 3 stanowiska) oraz na tymczasowej sali obsługi klienta, która dysponuje 2 miejscami obsługi (sala obrad). Można tam załatwić sprawy z zakresu: działalności gospodarczej, ochrony środowiska, gospodarki odpadami komunalnymi, meldunkowe, dowodów osobistych.

„Po wejściu do budynku urzędu prosimy kierować się do kancelarii ogólnej (p. 1), gdzie po uzyskaniu ogólnych informacji zostaną Państwo skierowani w odpowiednie miejsce – czytamy w komunikacie urzędu. – Zachęcamy do telefonicznego umawiania wizyt w Urzędzie Miejskim w Głogówku z pracownikami poszczególnych Wydziałów. Pozwoli nam to na sprawniejsze zorganizowanie Państwa obsługi.”

W budynkach obowiązkowo należy nosić rękawiczki i maseczki.

Swoje drzwi dla klientów otwiera także Urząd Gminy w Lubrzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here