Starosta ostro o oświadczeniu Zarządu PCM

4

Starosta Radosław Roszkowski w mediach społecznościowych odniósł się do oświadczenia Zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego, które opublikowaliśmy przed godz. 18.00 (czytaj TUTAJ).

Zmuszony jestem odnieść się do kuriozalnego moim zdaniem oświadczenia Zarządu tzn. Prezesa PCM SA – pisze starosta. – Oświadczenie Pana Prezesa Zarządu PCM SA świadczy o postępującym procesie oderwania ww. osoby od rzeczywistości szpitalnej w tym trudnym okresie zagrożenia epidemią. Po pierwsze Pan Prezes, mimo powzięcia wiadomości o zakażeniu jednego z członków personelu medycznego mającego kontakt z pacjentami, pojawił się w szpitalu dopiero kolejnego dnia. Decyzja o przebadaniu tylko personelu i pacjentów oddziału wewnętrznego, z pominięciem reszty załogi jest kuriozalna i nieodpowiedzialna. W oświadczeniu Pan Prezes mija się też z prawdą, co ostatnio zdarza mu się coraz częściej. Poprzednio chociażby wprowadził z premedytacją w błąd Radę Nadzorczą Spółki.

Po drugie przebadanie członka personelu medycznego PCM decyzją szefostwa innej jednostki, gdzie osoba ta świadczyła pracę przed kilku tygodniami, pozwoliło być może uratować od zakażenia pozostały personel i pacjentów PCM, co niejako wyręczyło Zarząd Spółki…Działanie innych wyręczyło z resztą nie po raz pierwszy.

4 KOMENTARZE

  1. Witam, panie Starosto, nie ma się co emocjonować, tak bywa w tej nasze rzeczywistości. raczej radzę pogratulować Panu Prezesowi, w końcu w czwartek wygrał konkurs na Dyrektora szpitala Powiatowego w Lublińcu. Jest takie fajne przysłowie „Baba z wozu koniom lżej”.

  2. Skoro Panu staroście nikt nie odpowiada to może zrezygnuje ze swojego stanowiska i stanie na czele PCM-u?? Oderwany od rzeczywistości to jest właśnie on. Szkoda że nie napisaliscie artykułu jak postawił na stanowisku kierowniczym swoją konkubine.. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here