Oświadczenie Zarządu PCM: Oddział został zamknięty

0
(fot. Andrzej Dereń)

Poniżej publikujemy oświadczenie Zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego, które jest reakcją na sytuację stwierdzenia koronawirusa u jednej z pielęgniarek szpitala.

Oświadczenie Zarządu PCM

W związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u naszej pielęgniarki oddziału chorób wewnętrznych informuje się, że oddział został zamknięty wraz z pacjentami i częścią personelu, który się nimi opiekuje. Pacjenci pozostaną pod naszą opieką do czasu zakończenia hospitalizacji. Pozostały personel przebywa na kwarantannie domowej pod nadzorem miejscowego sanepidu. Żadna z osób przebywających na oddziale nie wykazuje oznak zakażenia. Pozostałe komórki szpitalne funkcjonują normalnie.

W dniu wczorajszym wszystkim pacjentom i personelowi interny zostały pobrane wymazy na obecność koronawirusa. Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki testów, które u wszystkich są ujemne co nas bardzo uspakaja.  Przebadaliśmy łącznie 30 osób. Do pełnej weryfikacji badania zostaną jeszcze powtórzone.

Przeprowadzony wywiad epidemiologiczny u zarażonej osoby nie wykazał dotychczas źródła zakażenia. Zarażona wróciła do pracy po trzytygodniowym urlopie, stąd wykluczamy zakażenie w szpitalu z uwagi na wprowadzony w placówce wysoki reżim epidemiologiczny. Badanie na obecność koronawirusa zostało przeprowadzone u niej w innym miejscu zatrudnienia.

Prudnik, dn. 20.05.2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here