Złożyli się, kupili i podarowali kilkadziesiąt litrów płynu do dezynfekcji

0

Dziś po południu (15 maja) funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Nysie i jego prudnickiej filii przekazali kilkadziesiąt litrów płynu do dezynfekcji dla trzech placówek medycznych i opiekuńczych w powiecie prudnickim.

– Funkcjonariusze z naszej jednostki wspólne z funkcjonariuszami Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu postanowili zebrać pieniądze i zakupić płyn do dezynfekcji dla Prudnickiego Centrum Medycznego – mówi dla „TP” specjalista Działu Penitencjarnego ZK w Nysie kpt. Artur Pikuła, który jednocześnie podkreśla dużą dolę PCM w codziennej służbie funkcjonariuszy, tutaj bowiem przechodzą badania osadzeni z zakładu.

Dar z rąk zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Nysie kpt. Arkadiusza Komara odebrały: naczelna pielęgniarka PCM Aleksandra Zborowska oraz przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Alicja Łysek. Panie nie szczędziły pochował i podziękowań dla funkcjonariuszy SW.

Funkcjonariusze po wizycie w PCM-ie pojechali do Głogówka, gdzie przekazali kolejne płyny (łącznie 35 litrów) dla tamtejszego Domu Dziecka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. SW od wielu lat współpracuje z tym placówki, dbając między inni o prezenty dla wychowanków na Mikołaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here