ZUS wypłacił kolejne postojowe mieszkańcom regionu – 2,8 mln zł

0

W środę (13 maja) placówki ZUS w regionie wypłaciły 2,8 mln zł świadczeń postojowych.

Pieniądze trafiły na rachunki bankowe niemal 1400 mieszkańców województwa opolskiego. To już czwarta tura wypłat realizowanych przez opolski oddział ZUS.

– Jednym z warunków wypłaty świadczenia postojowego przez ZUS jest podanie przez wnioskujących prawidłowego numeru rachunku bankowego – mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego Sebastian Szczurek. – 13 maja taką operację zrealizowaliśmy dla kolejnych 1400 osób z województwa opolskiego. Większość pieniędzy, bo nieco ponad 2,7 miliona złotych trafia do osób samozatrudnionych. Pozostałą część,
w kwocie 123 tysięcy złotych otrzymały osoby, które złożyły wnioski o wypłatę świadczenia z tytułu umów cywilnoprawnych.

Do tej pory opolski ZUS trzy razy wypłacał świadczenia postojowe. Ten rodzaj pomocy ma być rekompensatą za utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej lub za brak możliwości realizowania lub ograniczenie możliwości realizowania umowy zlecenia, umowy o dzieło w następstwie COVID19.

Dotychczas, razem ze środowymi przelewami, na konta 7088 odbiorców z Opolszczyzny trafiło prawie 14,4 mln zł w ramach świadczeń postojowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here