[AKTUALIZACJA] Wypadek prudnickiej karetki w Opolu. Winien kierowca ambulansu

2

Po godz. 9.00 w Opolu na ul. Częstochowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem karetki „S” prudnickiego pogotowia.

Z jeszcze nieoficjalnych informacji wiemy, że ratownicy nie odnieśli większych obrażeń, a pojazd w tym momencie nie przewoził pacjenta. Podkreślamy, to informacje wstępne.

Zdarzenie ma pechowy charakter. Wypadkowi uległ pojazd marki Mercedes, który zaledwie w styczniu wzbogacił tabor ambulansów Prudnickiego Centrum Medycznego. Ministerstwo Zdrowia dofinansowało zakup w kwocie 400 tys. zł.

[AKTUALIZACJA, 10:30] Karetka w momencie zdarzenia była bez pacjenta, który wcześniej został odwieziony do szpitala.

[AKTUALIZACJA, 12:45] – Jak wynika z ustaleń policjantów, kierowca ambulansu wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą główną dostawczakowi – informuje portal nto.pl.

Kierowca ukarany został 250-złotowym mandatem.

2 KOMENTARZE

  1. 250zl a ile naprawa dwoch pojazdow? Pan placi pani placi!! W Burkina Faso to pewnie starczy?? O zagrozeniu pasazerow nie wspomne!!

  2. Szczerze, to współczuje kierowcy, bez względu na to, kto to jest i jaki ma staż za kierownica. zniszczył ambulans watr kilkaset tysięcy złotych. nie pierwszy to wypadek i nie ostatni pojazdu w pewnych okolicznościach uprzywilejowanego w ruchu. Uważam jednak, ze w Polsce nadużywa się bezkarnie i bez zasadnie ,sygnałów świetlnych i dźwiękowych, czym taki pojazd staje się pojazdem uprzywilejowanym w ruchu. Ilu pasażerów samochodów „uprzywilejowanych” zostało rannych a nawet straciło życie przez szoferów z „samochodów uprzywilejowanych”. Aresztant z Prudnika we Wrocławiu, Lekarz, i pielęgniarka na przejeździe pod Poznaniem, Wypadek byłej premier w Oświecimiu, wypadki SOP, itp. Jazdy z „dyskoteką” ambulanse „S” ,po zakupy do sklepu w Górkach pod Opolem, co sam doświadczyłem na Prószkowskiej przy Politechnice przed modernizacją skrzyżowania. Oby Cię ubezpieczyciel nie „połknął”. Powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here