Gmina wsparła prudnicki szpital

2
(fot. Gmina Prudnik)

Prudnickie Centrum Medyczne dzięki dotacji Gminy Prudnik zakupi defibrylator oraz urządzenia do mechanicznej kompresji. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ratowników przy monitorowaniu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

Dzisiaj (13 maja) w Urzędzie Miejskim w Prudniku odbyło się oficjalne podpisanie umowy o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy na zadanie pn. „Dotacja na zakup defibrylatora oraz urządzenia do mechanicznej kompresji”. Umowa podpisana została przez reprezentującego samorząd burmistrza Grzegorza Zawiślaka oraz prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego Dariusza Brzezińskiego.

Przedmiotem dokumentu jest udzielenie dotacji celowej na zakup defibrylatora  oraz urządzenia do mechanicznej kompresji w celu zwiększenia bezpieczeństwa ratowników przy monitorowaniu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Szacunkowa wartość zakupu to 130 875,10 zł i jest to kwota dotacji celowej udzielonej przez Gminę Prudnik.

– Dziękuję mieszkańcom Gminy Prudnik, bo to z ich podatków możliwa jest ta pomoc – mówi burmistrz Zawiślak. – Dziękuję także Radzie Miejskiej, która jednogłośnie podjęła uchwałę aby te pieniądze przekazać. Pomagamy nie dlatego, że mamy za dużo, ale dlatego, że wiemy jak to jest, jak się nie ma. Liczę na dobrą współpracę, ponieważ zdaję sobie sprawę jak ważna jest wzajemna pomoc.

W podpisaniu umowy uczestniczyli również: starosta prudnicki Radosław Roszkowski oraz skarbnik gminy Jadwiga Zielińska.

(fot. Gmina Prudnik)
(fot. Gmina Prudnik)

2 KOMENTARZE

  1. Szlachetny cel ale czy nie zjawią się goście pod krawatami i tego nam nie zabiorą do szpitali jednoimiennych lub nie prześlą faksu aby przekazać sprzęt, tak działo się w innych miastach, które zakupiły sobie respiratory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here