Pociąg do Krakowa i Jeleniej Góry wraca na stacje w powiecie prudnickim!

3

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK) informuje o wprowadzeniu do planowanego rozkładu kolejowego 2020/2021 pociągu pośpiesznego TLK Sudety relacji Jelenia Góra – Kraków Główny. Skład pojedzie między innymi przez Prudnik.

Według obecnego rozkładu jazdy stacje kolejowe w powiecie prudnickim mają bezpośrednie połączenia ze stacjami docelowymi w: Nysie, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Gliwicach, Kłodzku i Wrocławiu. Nowy pociąg znacznie poszerzy ten zasięg. TKL (Twoje Linie Kolejowe) Sudety przejedzie między innymi przez stacje w Świdnicy, Dzierżoniowie, Kamieńcu Ząbkowickim, Nysie, Prudniku, Racławicach Śląskich i Kędzierzynie-Koźlu. Tym samym powiat prudnicki uzyska połączenia kolejowe ze stolicami trzech województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego.

W nowym rozkładzie 2020/2021 ma się też znaleźć pociąg TLK Szczeliniec relacji Jelenia Góra – Warszawa, który przejedzie przez Kłodzko, Nysę i Opole, a więc ominie powiat prudnicki.

– Informację podało Ministerstwo Infrastruktury w odpowiedzi na zapytanie (KODLK – przyp. red.) w sprawie połączeń dla Jeleniej Góry w rozkładzie jazdy 2020/21. Nie wiadomo czy pociągi pojadą codziennie, najprawdopodobniej tak. O sprawie będziemy dalej informować – przekazuje Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

– Na połączeniu z Krakowem zyskają ci, którzy przez lata pozostawali wykluczeni (czyli mieszkańcy Świdnicy, Nysy, Racławic Śląskich, Prudnika, Otmuchowa czy też Paczkowa). Uważam, że jak na dotychczasowy upór organizatora przewozu, jak i mizerne wsparcie ze strony chociażby przedstawicieli miast udało się nam osiągnąć wiele, co nie oznacza, że spoczniemy na laurach – komentuje na portalu społecznościowym przedstawiciel KODLK Adam Kieryluk.

3 KOMENTARZE

  1. Informacja bardzo ciekawa, Odcinek Krakow-Jelenia Gora przez Wroclaw, kolej pokonuje z min 2 przesiadkami i czasem ok 6 godz 45 min. Po dostosowaniu odcinka Kedzierzyn Kozle -Kamieniec Zabkowicki do predkosci minimalnej 120 km/h i elektryfikacji ma to sens. Nikt nie nazwie wtedy TLK -TWOJ LETNI KOSZMAR!!

  2. @Kozolek Matolek:
    Zostały zaplanowane dwa pociągi z Jeleniej Góry do Krakowa. Jeden z nich pojedzie jak dotychczas, przez Wrocław, Lubliniec i Częstochowę, zachowując atrakcyjny czas przejazdu, drugi zaś jest dedykowany przede wszystkim tym mieszkańcom, którzy od 13 lat pozostawali bez połączeń dalekobieżnych. Proponowany rozkład jazdy uwzględnia zatem potrzeby obu grup, żadnej z nich nie krzywdząc. Pozostaje tylko trzymać kciuki, by doszło do właściwej realizacji.

  3. @Adam K. Czy to znaczy ze zyskamy w naszym regionie jedno polaczenie wiecej ,czy tez wikendowe dwa polaczenie do Klodzka zostanie skreslone z rozkladu 2020/2021?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here