Nowy przypadek zakażenia w powiecie prudnickim

5
(fot. Andrzej Dereń)

Opolski Sanepid za pośrednictwem służb wojewody poinformował o nowych zakażeniach koronawirusem w województwie opolskim.

Wśród sześciu przypadków jest nastoletnia dziewczynka z powiatu prudnickiego. Pacjentka leczona jest w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. „Jej stan jest dobry. Zakaziła się lokalnie” – informuje wojewoda.

Nastolatka jest trzecią osobą ze zidentyfikowanym i aktywnym koronawirusem z powiatu prudnickiego. Czwarty pacjent z Pogórza niestety zmarł. Do ostatniego zakażenia w pow. prudnickim doszło 30 marca. Jak na razie obszar ten jest jednym z najmniej dotkniętych nowym wirusem w województwie opolskim. Mniej zakażeń odnotowano dotąd tylko w pow. kluczborskim (2).

AKTUALIZACJA: Zakażenie dotyczy mieszkanki Olbrachcic w gminie Biała.

5 KOMENTARZE

  1. Nie zgodze sie z twierdzeniem redakcji o fakcie, że w nasz powiat ma malo przypadköw. Jestesmy regionem gdzie nie ma pracy, a rzesza ludzi posiłkuje się pracą za zachodnią lub południową granicą. Gro ludzi to już ma a łamanie kwarantanny nawet w mieście Prudnik nie jest tajemnicą w pewnych kręgach. Mamy słabo reagujące służby bezpieczeństwa na przesyrzeganie rygorów. Niestety zdarza się niekiedy, że zareagują tak kak na ul Chrobtego ale pöźniej ich nie widać. Droga redakcjo patrolu ,a miasto nie jest duże nie widać w dzień i w nocy, a napewno są napewno omijane ulice w godzinach pöźnych gdzie coś można zastać w zlaszcza od piątku po późną czas niedzieli. Reasumujac w tym mieście i w powiecie jest z 500 chorych tylko o tym nie wiedzą bo nikt tego nie bada a kwarantanny są a przede wszystkim były nieszczelne. Jedni się dowiedzą seniorzy od swojego wnusia lub dzieci to jest pewne.

  2. Czemu nie piszecie z kąd jest chora dziewczynka? Tamte przypadki to od razu napisaliście że z Pogórza! A może że z wioski to trza było napisać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here