Sypią się kary

6
fot. KPP Prudnik

Początkiem kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Przepisy te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

To między innymi zakaz korzystania z parków, bulwarów oraz lasów, czy też ograniczenia w przemieszczaniu się – można to robić tylko z ważnych życiowo powodów. Dlatego też policjanci kontrolują czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń i zakazów. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.

Prudniccy policjanci w 17 przypadkach za rażące naruszenia zakazów skierowali wnioski do inspektoratu sanitarnego o ukaranie. Wobec trzech osób sanepid nałożył już łączną grzywnę 15 000 złotych. Funkcjonariusze ponadto nałożyli 15 mandatów oraz w 25 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości – to nic nie kosztujące, ale są to bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas.

Przypominamy, że za skrajną nieodpowiedzialność oraz lekceważące podejście do obostrzeń sanepid może nałożyć karę minimalną od 5 000 do 30 000 złotych.

Źródło: KPP Prudnik

6 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze tylko kara może czegoś nauczyć. A co z autami z obcymi rejestracjami? Np z Niemiec? Ponoć kwarantannę mają mieć powracający z Niemiec a pod marketami cuda niewidy i pół niemiec.

  2. Nakładanie kar i grzywny jest niezgodne z konstytucją ,nie działa bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.To jest na to paragraf. A jedynie ludzie zastraszeni z każdej strony mają wyłączone myślenie.

  3. W Prudniku na ulicy Kolejowej trwaja w dalszym ciagu najlepsze imprezy alkoholowe. Czesto schodza sie po kilka osob naraz.
    Zwracanie uwagi nic nie dziala a grozba wezwania policji budzi w nich smiech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here