Na razie w gminie Prudnik przedszkola i żłobki nie zostaną otwarte

0
(fot. Gmina Prudnik)

Dziś wieczorem (30 kwietnia) burmistrz Grzegorz Zawiślak podał komunikat, w którym poinformował, że przedszkola i żłobki gminy Prudnik nie zostaną otwarte 6 maja.

Data ma związek z informacją premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas konferencji prasowej 29 kwietnia poinformował, że od 6 maja mogą funkcjonować przedszkola i żłobki, ale z zastrzeżeniem, że ostateczne decyzje podejmować będą w tej sprawie samorządy. Burmistrz Prudnika skorzystał z tej możliwości i zdecydował o nieotwieraniu obiektów w tym terminie.

„W tym momencie brakuje jasnych i precyzyjnych wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnośnie procedur i warunków, jakie muszą spełnić te placówki oświatowe – czytamy w komunikacie burmistrza. – Choć decyzja ta nie jest łatwa, to podejmuję ją w trosce o życie i zdrowie najmłodszych obywateli naszej gminy. Bez przygotowania odpowiednich warunków otwarcie żłobków i przedszkoli może przyczynić się do wzrostu zachorowań na wirus Covid-19. Zbliżający się tydzień wykorzystamy na jak najlepsze przygotowanie się do ewentualnego otwarcia placówek w najbliższym czasie.”

Gmina zapowiada kolejny komunikat w tej sprawie 8 maja.

(il. Gmina Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here