Głogówek: Otwarcie przedszkoli i żłobka – jeszcze bez terminu

0

Nie wiadomo, kiedy otwarte zostaną przedszkola oraz żłobek w gminie Głogówek. Burmistrz Piotr Bujak wykazuje ostrożność, czeka na dalsze informacje z Warszawy oraz zobowiązuje dyrektorów placówek do przygotowania obiektów do otwarcia.

„Zobowiązano dyrektorów ww. placówek w terminie do 6 maja 2020 r. do przygotowania obiektów do wznowienia działalności opiekuńczo-wychowawczej – czytamy w komunikacie burmistrza z 30 kwietnia. – Rozpoczęto proces zbierania informacji od rodziców o liczbie dzieci, które po otwarciu instytucji byłyby powierzone opiece oraz na jaki czas.”

Dyrektorzy mają przygotować wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, zamówiono środki ochrony, w tym dla pracowników oraz dezynfekcji powierzchni. Otwarcie placówek uzależnione też będzie od uzgodnień z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Prudniku.

– W obecnej chwili nie jesteśmy w stanie podać daty otwarcia placówek, ponieważ czekamy na szczegółowe informacje ze strony rządu i centralnych służb sanitarnych dotyczących bezpiecznego zorganizowania pracy w.w placówek. Daleko idąca ostrożność wynika przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo podopiecznych oraz personelu – przekazuje burmistrz Bujak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here