Strażacy z Szybowic będą mieli nowy wóz. Są też środki dla Białej i Korfantowa

0

Dobre informacje w tej sprawie przekazał dziś wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Do województwa opolskiego spłynie 8 135 000 zł, które przeznaczone zostaną na zakup nowych wozów bojowych dla jednostek OSP, w tym w gminach Prudnik, Biała i Korfantów.

Lokalny samorząd nie ukrywa, że kolejną jednostką, która otrzyma wsparcie w zakupie nowego wozu bojowego, będzie OSP Szybowice. Formacja należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (jedyna w gm. Prudnik), stąd nowy pojazd przyda jej się szczególnie. Po raz ostatni jednostka wzbogaciła o nowy pojazd w 2013 r., kiedy otrzymała od firmy Green Bear, chcącej zbudować w sąsiedztwie wsi farmę wiatrową, używanego steyra.

Rok 2020 r. będzie szczególnie dobry, jeśli chodzi o unowocześnienie floty wozów OSP w gminie Prudnik. Na początku marca do OSP w Moszczance trafił nowoczesny pojazd marki Kamaz.

Na liście opublikowanej przez Marcina Ociepę są też gminy Korfantów i Biała. W tej pierwszej w grudniu 2019 r. jednostka OSP Korfantów (w systemie KSRG) otrzymała średni samochód pożarniczy marki Volvo. Z kolei w gminie Biała OSP w Białej (w systemie KSRG) prowadzi zbiórkę na zakup nowego wozu.

Obecnie głównym wozem OSP Szybowice jest wysłużony steyr (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here