Możesz pomóc uratować drużynę przed upadkiem

0
Marcin Salamonik (fot. D. Wicher)

Koszykarskiej Pogoni grozi bankructwo i ligowy niebyt. Klubowi działacze liczą na wsparcie kibiców.

W związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu i sytuacją w jakiej się znaleźliśmy, zdajemy sobie sprawę, że wszyscy mamy niedosyt i głód przeżywania razem meczów naszej Pogoni. Łącząc akcję „Zostań w domu” z przeżywaniem emocji sportowych, postanowiliśmy spróbować rozpocząć naszą ligę i przez następne dwa miesiące transmitować mecze Pogoni na facebooku. Powspominamy mecze z ubiegłych lat (II liga) i te najnowsze. Będziecie mogli państwo głosować na wybrane mecze, które posiadamy w naszej bazie danych, planujemy zapraszać gości do wspólnego oglądania i przeżywania sportowych emocji jeszcze raz. Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie. Chcielibyśmy, aby to było oglądanie wspólne, które będzie nam przypominało jak zawsze spotykaliśmy się razem na hali Obuwnik kibicując naszej ukochanej drużynie. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja finansowa klubu oraz wszystkich naszych sponsorów i partnerów, dlatego chcielibyśmy spróbować razem z wami wspomóc klub w formie dobrowolnego zakupu ala „korona-biletu” na każdy prezentowany przez nas mecz, jako formę wsparcia w postaci cegiełki na rzecz klubu, co by nam pomogło chociaż w niewielkiej części wspomóc finansowo naszych zawodników, bo dla większości z nich, reprezentowanie barw naszego klubu było jedynym źródłem utrzymania. Wasze wsparcie pozwoliłoby też na wywiązanie się przynajmniej w jakieś części z naszych zobowiązań w stosunku do naszych kontrahentów. Mamy nadzieję, że czas pandemii niedługo się skończy, a nasi sponsorzy i partnerzy będą dalej wspomagać nasz klub i rozpoczniemy kolejny sezon tak, aby dostarczać państwu tego, co nasz klub robi dla Naszego miasta od wielu, wielu lat, czyli emocji sportowych na najwyższym poziomie. W tym ciężkim czasie musimy zrozumieć naszych wszystkich sponsorów i partnerów, którzy chwilowo, mając swoje własne problemy finansowe, zawiesili wspieranie naszego klubu. Stańmy się więc wszyscy sponsorami naszej Pogoni ! A wtedy przetrwamy – czytamy w mediach społecznościowych.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem portalu „Zrzutka” (www.zrzutka.pl/suwyj9). Od wczoraj (25 kwietnia) do chwili obecnej udało się zebrać 490 zł (17 darczyńców).

Na początek przypomniano rewanżowe spotkanie w ramach II rundy play-off 2. ligi, sezonu 2011/12. Po sensacyjnym zwycięstwie we Wrocławiu (73:71) biało-niebiescy stanęli przed szansą wyrzucenia za burtę 17-krotnego mistrza Polski. Na pomoc Śląskowi przyszli jednak sędziowie. Końcówka meczu to było jedno wielkie oszustwo.

mat. TP

Pojedynek ten można obejrzeć na fanpage’u Pogoni. A kolejny archiwalny mecz już w najbliższą sobotę.  

Rozkład fauli w pamiętnym meczu ze Śląskiem (mat. TP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here