Pierwsze przejścia dla pieszych zmienione – z myślą o niepełnosprawnych

1

Gmina Prudnik realizuje zeszłoroczną obietnicę dostosowywania ciągów pieszych dla osób z niepełnosprawnościami.

Do tej pory przebudowano przejścia dla pieszych na Placu Wolności (w dwóch miejscach), na ul. Szpitalnej oraz Piastowskiej (przy Urzędzie Skarbowym). Chodniki z krawężnikami obniżono do poziomu asfaltu jezdni, a dojścia wyposażono w wypustki, które ostrzegają niewidomych i niedowidzących o przejściu. W niektórych miejscach przeprowadzone zostaną jeszcze prace wykończeniowe. To działania gminy.

Zmiany są wynikiem między innymi wspólnej, ubiegłorocznej akcji społeczności niepełnosprawnych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz samorządów – Gminy i Powiatu. 18 czerwca odbył się spacer z udziałem niepełnosprawnych, dyrektor PCPR, starosty i burmistrza, gdzie ci pierwsi w sposób praktyczny pokazywali, z jakimi problemami w przemieszczaniu borykają się na co dzień. Z kolei decydenci deklarowali, że pomogą im w likwidacji barier architektonicznych. Jeszcze w 2019 roku PCPR opracowało ankietę, z której wynikało, że obniżenie krawężników jest najlepszym sposobem na ułatwienie osobom z niepełnosprawnością poruszanie się na terenie miasta.

Jak nas poinformował wiceburmistrz Jarosław Szóstka w planie są kolejne miejsce, gdzie będą likwidowane bariery architektoniczne, na przykład przy ul. Staszica.

(fot. Gmina Prudnik)
(fot. Damian Wicher)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here