Koronawirus: Raport dzienny – mapa z podziałem na powiaty [9.04.2020]

2

Bilans epidemii COVID-19 w województwie opolskim. Stan na 9.04.2020. Dane pochodzą z dziennych raportów wojewody opolskiego, strony Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku. Dane dla kraju i Rep. Czeskiej podajemy za arcgis.com.

UWAGA! Opolski Urząd Wojewódzki dokonał weryfikacji dotychczas podawanych danych, stąd mogą wystąpić różnice, w raportach dziennych i dla poszczególnych powiatów.

2 KOMENTARZE

    • Tak jak w przypadku danych podawanych we wszystkich serwisach, podaje się ogólną liczbę zakażonych od początku trwania epidemii, bez jej pomniejszania (patrz np.: arcgis.com). Ma to swoje plusy i minusy. Minus taki, że nie pokazuje faktycznej liczby osób aktualnie zakażonych, a plus, że wskazuje jaką część populacji epidemia zaatakowała do tej pory. Oczywiście biorąc pod uwagę tylko zidentyfikowane przypadki.
      W przyszłości bardzo ważną liczbą będzie ta, wskazująca ile osób wyzdrowiało, co powinno wyrównać się z liczbą zakażonych minus osoby, które zmarły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here