Koronawirus jest już w Czechach

1
(fot. Andrzej Dereń)

W niedzielę 1 marca czeskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o stwierdzeniu trzech pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w tym kraju.

Po uzyskaniu pozytywnych wyników badania w Czechach, państwowe służby przekazały, poprzez WHO, próbki do laboratorium w Berlinie, które ma sprawdzić testy najpóźniej do końca poniedziałku.

Czeskie służby prowadzą intensywne działania zmierzające do ustalenia osób, które mogły mieć kontakt z chorymi. Dwie zakażone osoby przebywają w szpitalu w Pradze. Jedna z nich to mężczyzna (rocznik 1952), który przebywał na uniwersytecie w Udine (północno-wschodnie Włochy), a po powrocie została na niego nałożona domowa kwarantanna. Druga osoba to Amerykanka (rocznik 1999), która – jako turystka – przyjechała do Pragiz włoskiego Milano, gdzie studiuje. Trzeci z chorych, wraz z rodziną, przebywał we włoskim regionie Veneto na nartach. Obecnie znajduje się w szpitalu w Ujściu nad Łabą (Ustí nad Labem). Członkowie jego rodziny podlegają obserwacji w ramach domowej kwarantanny.

We wszystkich trzech przypadkach przebieg choroby jest łagodny.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here