Drukuje przyłbice ochronne

0

Firma Dawida Zapały Modern Air Customs rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych. Właściciel firmy pochodzi z Prudnika.

Odbiorcami pierwszej partii przyłbic niezbędnych w ochronie przed zakażeniem koronawirusem, w liczbie 60 sztuk, byli pracownicy jednostek organizacyjnych Gminy Prudnik i Powiatu Prudnickiego, m.in. Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej.

Przyłbice częściowo powstają w nowoczesnej technologii druku 3D. Zapała nie wyklucza współpracy w zakresie produkcji części do respiratorów. W ostatnich dniach głośno było o zespole inżynierów z Krakowa, którzy „wydrukowali” respirator w całości, wyceniając koszt produkcji na około 200 zł. W tej chwili trwają testy medyczne prototypu urządzenia.

KOMENTARZ

To naturalna reakcja

Dawid Zapała: – Pomysł na produkcję przyłbic ochronnych dla pracowników jednostek gminnych i powiatowych był w zasadzie naturalną konsekwencją nawiązania relacji biznesowych z Gminą Prudnik. Mam tutaj na myśli przeniesienie działalności jednej ze spółek, w której jestem współwłaścicielem i prezesem zarządu, do hali po tutejszym byłym zakładzie produkcyjnym Frotex. Wydaje się to być naturalna reakcja na obecną, kryzysową sytuację. Koszt takich przyłbic ochronnych jak i innych elementów ochrony mechanicznej przed zakażeniem (rękawiczki, maski materiałowe itp.) są horrendalnie wysokie z uwagi na potężne zapotrzebowanie, a wciąż małą zbyt małą podaż – niewspółmierną do popytu.
Zarówno ja, moja żona Aleksandra jak i cały zespół Modern Air Customs życzymy raz jeszcze pracownikom Gminy i Powiatu, a także mieszkańcom, dużo zdrowia, siły i cierpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here