Samorząd wojewódzki przekazuje pieniądze szpitalom

0

Opolski Urząd Marszałkowski zdecydował o przekazaniu 45 mln zł z funduszy unijnych dla 19 opolskich szpitali – w tym w Białej i Prudniku – na zakup środków ochrony osobistej i innego sprzętu niezbędnego w okresie pandemii koronawirusa. Zdaniem specjalistów pieniądze te pozwolą zabezpieczyć potrzeby placówek medycznych na około 3 miesiące.

– Jest już zgoda wojewody, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Komisji Europejskiej na te działania – informuje marszałek Andrzej Buła.

Dokonano już podziału środków. I tak z terenu powiatu prudnickiego ZOZ w Białej otrzyma 978 tys., a Prudnickie Centrum Medyczne 1,2 mln zł. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie (pow. nyski) zostanie wsparte kwotą 790 tys., a szpital w Głubczycach 762 tys. zł. Największe fundusze, bo aż 14,7 mln trafi do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Prudnickie Centrum Medyczne za wspomnianą kwotę kupi: kombinezony oraz ochraniacze na buty, gogle, przyłbice, maski, termometry, przenośny aparat do znieczuleń, przenośny biosanitizer (aparat do nietoksycznej dezynfekcji pomieszczeń), wyposażenie sprężarkowni obsługującej centralną sterylizatornię, dwa respiratory i aparat RTG. Z kolei ZOZ w Białej zakupi: pracownię endoskopii, skaner do żył, respirator, monitory i środki ochrony.

– To wszystko wydatnie podnosi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu prudnickiego, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni i składamy szczególne wyrazy podziękowania za osobiste zaangażowanie panu marszałkowi Andrzejowi Bule, Zarządowi Województwa. Nie ukrywam, że mocno zaangażowaliśmy się w ten temat jako Zarząd Powiatu, moja osoba, a także dyrektor Prudnickiego Centrum Medycznego do spraw inwestycji pan Rygorowicz – komentuje starosta Radosław Roszkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here