Drugi przypadek koronawirusa na ziemi prudnickiej

6
(fot. Andrzej Dereń)

Jak podają służby wojewody, zakażona osoba to kobieta w średnim wieku. W stanie dobrym przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Zaraziła się lokalnie.

Pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie prudnickim odnotowano wczoraj (24 marca). Mężczyzna wcześniej przebywał w Niemczech.

Na Opolszczyźnie nosicielami COVID-19 są już 23 osoby. W całej Polsce – 1.031. Czternastu pacjentów zmarło.   

6 KOMENTARZE

  1. Istny koń trojański. Te wszystkie infekcjie przywożą właśnie tacy ludzie którzy zjeżdżają zza granicy. Cza było siedzieć z du..ą na miejscu a nie zwozic zarazę. Moim zdaniem należy zamknąć wszystko na dwa tygodnie bo inaczej każdy ma kontakt z każdym i ograniczenia w zakładach pracy czy wielozmianowisc nic nie da.

  2. Proszę podawać imię, nazwisko i adres chorych! Rozumiem co to ochrona danych osobowych ale sytuacja jest nadzwyczajna, a każda osoba, która miała kontakt z chorymi mogła by właściwie zareagować np. poddać się kwarantannie! A w tej sytuacji nieświadomie będziemy łazić i zarażać jedni drugich!

  3. Dokładnie podawać z kad chory jest. Takie ukrywanie i nieświadomość to najgorsze. Proponuję zrobić listę jakie miejscowosci mają zarażonych i kto jest na kwarantannie. I sprawdzać auta z niemieckimi numerami czy aby na pewno nie mają wlas icielw kwarantanny domowej

  4. Bezapelacyjnie w przypadku sars-covn2 po zarażeniu mieszkańca powinno sie podawać miejscowość, z której pochodzi chory z nakreśleniem obszaru terenu. Z opini epidemiologów małe miejscowości mogą całe chorować. Chyba podziele ich stanowisko przy takiej polityce informacji. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here