Będzie kwarantanna również dla osób codziennie dojeżdżających do pracy za granicą

0

Ministerstwa i wojewodowie informują o kolejnych ograniczeniach dla osób przekraczających granicę. Dla pracujących w Rep. Czeskiej mieszkańców polskiego pogranicza to złe wiadomości.

Ma to związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 marca i dotyczy osób mieszkających w Polsce lub sąsiednim kraju, ale pracujących na co dzień w drugim kraju i do tej pory regularnie przekraczały granicę.

„Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy – informuje MSW. – Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00.00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.”

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

– To oznacza, że osoby pracujące zagranicą po powrocie z pracy w piątek będą musiały zostać na dwa tygodnie w domach – wyjaśnia cytowany przez portal gosc.pl Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Sprawa dotyczy wielu mieszkańców powiatów prudnickiego, głubczyckiego, czy nyskiego, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w zakładach po czeskiej stronie granicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here