Raport: Powiat prudnicki otoczony koronawirusem

2

Dziś rano (19 marca) służby wojewody opolskiego poinformowały o 10 przypadku zakażenia koronawirusem w regionie. Do tego należy zaliczyć jeszcze jedną osobę, która hospitalizowana jest w sąsiednim woj. śląskim (Racibórz).

Wczoraj późnym wieczorem poinformowano o zakażeniu chorego z powiatu nyskiego, co oznacza, że już we wszystkich powiatach wokół powiatu prudnickiego stwierdzono zachorowania (głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski, opolski).

W województwie dolnośląskim odnotowano 40 zachorowań (w tym 2 zgony), wielkopolskim – 14 (w tym 1 zgon), łódzkim – 48 i śląskim – 36. Łącznie na terenie Polski potwierdzono 305 przypadków, w tym 5 śmiertelnych.

W 10-milionowej Rep. Czeskiej odnotowano dotąd 572 przypadki, ale nikt nie poniósł śmierci (dane Ministerstwa Zdrowia z godz. 9.00). Na terenie województwa morawsko-śląskiego jest 51 chorych, w tym w powiecie bruntalskim – 3 (graniczy z powiatami prudnickim i głubczyckim), a w województwie ołomunieckim (graniczy z powiatem nyskim) – 54.

(gov.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here