Komunikat burmistrza Prudnika w sprawie koronawirusa

0

Burmistrz Prudnika wydał komunikat związany z minimalizacją skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

W związku z decyzjami władz centralnych Urząd Miejski w Prudniku wprowadza działania prewencyjne mające zminimalizować możliwości wystąpienia zachorowań na koronawirusa w Gminie Prudnik w postaci:

  • Szkoły, przedszkola i żłobki zostaną zamknięte od 12 marca na okres dwóch tygodni. Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte dla tych dzieci. Definitywne zamknięcie placówek oświatowych nastąpi 16 marca i w tym okresie nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

Zobacz też: Komu należy się zasiłek dla rodziców z powodu zamknięcia placówek oświatowych z uwagi na epidemię COVID-19? [WZÓR OŚWIADCZENIA]

  • Od 12 marca przez okres dwóch tygodni zamknięte dla odwiedzających zostaną: Prudnicki Ośrodek Kultury, Kompleks Sportowy Sójka, Kino Diana, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz wszelkie inne obiekty sportowe i hale na terenie gminy Prudnik. Odwołane zostaną także wszelkie imprezy organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Prudnik. Burmistrz sugeruje także podmiotom prywatnym odwołanie wszelkich imprez i wydarzeń, które mają charakter publiczny.

Urząd Miejski w Prudniku oraz jednostki jemu podległe funkcjonują normalnie. Informujemy, że na ten moment na terenie gminy Prudnik nie ma żadnego potwierdzonego zachorowania na koronowirusa, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych. Gminne Centrum Reagowania pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi.

W związku z możliwością tworzenia się kolejek w Urzędzie Miejskim w Prudniku przy załatwianiu niektórych spraw, a tym samym powstawaniem zagrożenia epidemiologicznego bardzo proszę o ograniczenie korzystania z tych usług do minimum oraz załatwianie ich drogą elektroniczną. I tak:

  • zapłaty podatku od nieruchomości można dokonać za pomocą elektronicznych usług bankowych,
  • dowód osobisty można złożyć przez platformę e-puap – w ten sposób ograniczymy wizyty w Urzędzie tylko do odbioru tego dokumentu,
  • zameldowanie i wymeldowanie można wykonać przez platformę e-puap
  • ewentualne dopisane osoby do spisu wyborców przez platformę e-puap
  • korespondencję związaną z bieżącymi sprawami mieszkańców można składać przez platformę e-puap, lub na adres um@prudnik.pl.

Uwaga korzystanie z platformy e – puap wymaga posiadania profilu zaufanego, który można potwierdzić w ramach usług bankowych bez konieczności wizyty w banku.
We wszystkich sprawach polecamy kontakt telefoniczny z pracownikami Urzędu na nr 77 406 62 00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here