Graniczna kontrola sanitarna w Trzebinie

0
(fot. Andrzej Dereń)

Być może już dziś na byłym przejściu granicznym Trzebina – Bartultovice pojawiły się kontrole sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

To efekt rządowej zapowiedzi sprzed dwóch dni, kiedy poinformowano, że kontrole sanitarne ustanowione zostaną w kolejnych punktach granicznych. W obszarze powiatów: głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego – kontrole sanitarne mają być wprowadzone w Trzebinie, Pietrowicach Głubczyckich i Głuchołazach.

Kontrole obejmować będą mierzenie temperatury ciała kierowcy i podróżnych. Następnie każdy będzie zobowiązany do wypełnienia karty podróżnego, gdzie znajdować się będą podstawowe dane osobowe. W przypadku stwierdzenia zakażenia w późniejszym okresie, służby będą mogły szybko dotrzeć do osób, które miały bezpośredni kontakt z chorym podczas podróży.

Punkt graniczy w Trzebinie cechuje się niewielkim ruchem samochodów osobowych, ale sporo przejeżdża tutaj pojazdów typu tir, poruszających się często na znacznych odległościach i przez kilka krajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here