„Zarobili” mandat i punkty karne

2
fot. KPP Prudnik

W miniony weekend policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowe.

Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-latek, który jechał skodą 116 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej, bo 107 km/h miał na liczniku 21-latek jadący audi. Obaj kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Brakiem wyobraźni wykazał się także mieszkaniec gminy Głogówek, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Kierujący traktorem zlekceważył wymogi bezpieczeństwa i pomimo, że pojazd nie był do tego przystosowany, przewoził na przyczepie oraz w kabinie traktora łącznie 4 osoby. Za takie wykroczenie mężczyzna również stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem a na jego konto trafiły 4 punkty karne.

Pamiętajmy, że przewożenie osób ponad liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach.

Źródło: KPP Prudnik

2 KOMENTARZE

  1. Na pewno byli to policjanci? Prawdziwi policjanci powinni znać się na prawie:

    art. 63 prawo o ruchu drogowym: Przewóz osób w przyczepie Zabrania się przewóz osób w przyczepie Wyjątki zezwalające przewóz osób w przyczepie: Dopuszcza się przewóz dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy. Dopuszcza się przewóz konwojentów, drużyn rolniczych i osób wykonujących czynności ładunkowych w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że: liczba przewożonych osób nie przekracza 5, osoby stojące trzymają się uchwytów, osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy, prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h

  2. art. 63 prawo o ruchu drogowym: Przewóz osób w przyczepie Zabrania się przewóz osób w przyczepie Wyjątki zezwalające przewóz osób w przyczepie: Dopuszcza się przewóz dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy. Dopuszcza się przewóz konwojentów, drużyn rolniczych i osób wykonujących czynności ładunkowych w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że: liczba przewożonych osób nie przekracza 5, osoby stojące trzymają się uchwytów, osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy, prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here