Koronawirus: W Karlovej Studance będą przebywać osoby zakażone

0

Premier Rep. Czeskiej Andrej Babiš podczas wywiadu dla Telewizji Czeskiej powiedział, że jednym z ośrodków wskazanych do hospitalizacji osób zakażonych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem, znajdować się będzie w Karlovej Studance pod Pradziadem, 26 km od granic powiatu prudnickiego.

We wtorek 25 lutego odbyło się nadzwyczajne zebranie czeskiej Rady Bezpieczeństwa Państwa z powodu rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie. Rada wydała zalecenie by obywatele czescy unikali podróżny do północnych regionów Włoch – Lombardii i Veneto.

Dotąd na terenie Rep. Czeskiej nie stwierdzono zakażenia chińskim wirusem.

– Nie mamy żadnych konkretnych podejrzeń w Republice Czeskiej, jednak jesteśmy przygotowani. Ponownie spotkamy się w ramach Rady Bezpieczeństwa Państwa w poniedziałek i jeszcze raz to omówimy. W najgorszym przypadku mamy Szpital Wojskowy lub Karlovą Studánkę, które są gotowe do przyjęcia chorych. Ponownie podkreślam, że nie mamy ani jednego pozytywnego wyniku na obecność wirusa i nie ma potrzeby, aby ludzie się tym przejmowali – powiedział Andrej Babiš w wywiadzie dla Telewizji Czeskiej.

Karlova Studanka jest popularną miejscowością uzdrowiskową i punktem wyjściowym na Pradziad. Zdrój jest licznie odwiedzany przez turystów z Polski.

Karlova Studanka (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here